Programe Forum - Welcome
Te ruajm gjate formen e kacurrelave People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 5:54 am

Te ruajm gjate formen e kacurrelave 5484_drredha
Mbase te pelqen ti besh floket kacurrela duke perdorur bigudina te nxehta apo masha ne mengjes, por deri ne dark, ato jane sheshuar perseri.1- Mos i laj floket cdo dite

Floket pak te yndyrshem e mbajne formen me shume sesa floku i sapo lare dhe i paster.

2- Perdore balsam te lehte

Balsamet me shume yndyre mund te lene mbeturina ne flok, duke i renduar dhe duke e prishur kacurrelin. Nese te duhet nje balsam i yndyrshem per te luftuar demtimin e flokut, kujdesu qe ta shpelash mire.

3- Hiqu flokeve lageshtine e tepert

Para se ta stilosh flokun, thaje mire me nje peshqir sepse floket shume te njome jane te veshtire per tu thare e stiluar.

4- Apliko nje volumizues

Nese floku yt nuk e ruan gjate formen, ka mundesi te jete i holle dhe i bute. Volumizesi do ti jap volum duke filluar qe nga rrenja dhe keshtu ai do te stilohet me lehte.

5- Riparo fundet e demtuara

Apliko ne fundet e tyre nje sasi te vogel balsami qe nuk shpelahet ose krem flokesh, nese jane te demtuara ose te lyera. kjo do te zbuse floket e demtuara , duke e bere me te lehte stilimin e tyre dhe fiksimin e formes se tyre.

6- Thaji floket me koke poshte

Kjo u jep flokeve nje volum natyral per te stiluar kacurrelat.

7- Zgjidh vegla profesionale

Ato nxehin ne menyre te barabarte dhe arrijne temperature me te larte se shume prej veglave qe shiten neper dyqane. Keto vegla mund ti gjeni ne dyqanet e specializuara.

8- Perdore llakun

Apliko nje perzierje llaku me locion per fiksimin e formes ne cdo tufe floku, para se ta besh kacurrel.

9- Perdore llakun edhe poshte

Mos harro te perdoresh llak edhe poshte flokut, jo vetem siper, sepse keshtu floku do te ruaj formen e vet me gjate.

10- Mos harro locionet

Nese kacurrelat e tuja jane duke u sheshuar, spruco nje locion per rigjallerimin e kacurrelave. Me pas apliko perseri pak llak./ikub


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 11:51 am

niceeeeeeeeeee un i kam vete jo per gje Very Happy


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga VLoNjate prej Tue Nov 08, 2011 4:44 pm

Shumica e gocave shqiptare i kan vet kacurrelat....dhe mundohen ti shtrijne gjithmone :PPP Jan me te bukura kacurrelat se sa floku i drejte :)


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga erlind.f.l prej Sat Dec 10, 2011 10:15 pm

nattenn
erlind.f.l
erlind.f.l
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 96
Reputation : 0
Join date : 05/12/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Anakonda prej Tue Apr 10, 2012 7:34 pm

i vetmi cun qe i bie ndermend per floket e gocave
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Erzzaa prej Tue May 08, 2012 8:00 am

Floket kacurrela jane me te bukura...jo per gje por une i kam kacurrela Very Happy tongue

Erzzaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 47
Reputation : 0
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Master prej Tue May 08, 2012 7:32 pm

Gjitha kacurrela juve e


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Erzzaa prej Tue May 08, 2012 8:01 pm

e pra... Very Happy

Erzzaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 47
Reputation : 0
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Master prej Tue May 08, 2012 8:05 pm

po me ben kurioz Very Happy


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Erzzaa prej Tue May 08, 2012 8:07 pm

S'ke pse behesh kurioz eshte e vertet...deshiron ti shohesh floket e mia? Very Happy tongue

Erzzaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 47
Reputation : 0
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Master prej Tue May 08, 2012 8:30 pm

po pra


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Erzzaa prej Tue May 08, 2012 8:38 pm

ok here tjeter tongue

Erzzaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 47
Reputation : 0
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Anakonda prej Fri May 18, 2012 11:30 am

edhe pse me shkojn,floket me kacurrela nuk i duroj dot
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te ruajm gjate formen e kacurrelave Empty Re: Te ruajm gjate formen e kacurrelave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi