Programe Forum - Welcome
Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Master prej Sat Aug 06, 2011 10:43 am

Me gjithe faktin qe dikur keni menduar se do te jeni pergjithmone bashke,se do t`ju ndaje vetem vdekja,me kalimin e kohes keni pare se,megjithate,ju duhet te ndaheni.

Shkeputja e lidhjes nuk eshte kurr e lehte dhe nuk mund te behet pa pasoja,por qe gjithqka te shkoje me sa me pak kokeqarje,duhet te dini se si te veproni ne nje situat te till

1.ZGJEDHJA E KOHES DHE VENDIT TE DUHUR

Mendoni mire se si t`ia kumtoni lajmin e hidhur partnerit tuaj.Pa marre parasyshe veshtirsite ne komunikim,kurre mos e bej nje gje te till me e-mail,SMS,telefon ,apo porosi ne Facebook.Perpos menyres dhe kohes,duhet ta gjeni edhe vendin e pershtatshem.Ju preferome qe mos te beni kete ne ndonje vend publik.Po ashtu,ndasrja nuk do te duhej te behej as me rastine festave dhe pervjetorev,si dhe gjate zemerimit.
Rreth qdo gjeje duhet te mendoni me gjakftohtesi.

2.BRAKTISENI PARTNERIN ASHTU SIC DO TE DONIT T`JU BRAKTISE AI JUVE

Natyrisht,ndarja nuk eshte kurr e lehte,prandaj duhet ta vini venten ne poziten e atij personi.Mendoni se si do te ndiheshit ju ne nje situate te tille.

3.SHPJEGONI SHKAQET E NDARJES

Duhet te jini ne nivel,e qarte dhe sinqerte.Kurrsesi mos e ngrini zerin dhe mos perdorni fjal te pahijshme.Mundohuni qe sa me mire qe te jete e mundur,t`ia shpjegoni partnerit pse deshironi qe lidhja juaj te marr fund,duke levituar klishet si: "Fajli nuk qendron te ti,por tek une".Duhet te jini te gatshem edhe per reagimin e mundshem te tij.Duhet te pergatiteni edhe per ofendime,duke mos e lejuar qe sjellja e tij te ndikoje qe ta nderroni mendjen rreth ndarjes te cilen,natyrisht,e keni bere pas nje analize te gjate.

4.SA ME PAK THASHETHEME

Eshte OK qe te bisedoni me shoqet rreth ndarjes,meqe ne kete menyre do te ndiheni me mire,por nuk eshte mir qe shoqet te jen te parat qe te marrin vendimin tuaj rreth ndarjes,e i dashuri te degjoje nga dikush tjeter.Pas ndarjes,mos filloni me publikinin e detajeve te lidhjes suaj,e nese ai fillon me thashetheme,luteni qe te mos e bej nje gje te tille.

5.VAZHDONI TUTJE

Cdo lidhje te deshtuar duhet te konsideroni si pervoje jetesore nga e cila mund te mesoni diqka.Nuk thuhet kot se Cdo pesim duhet te jet edhe mesim.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga GoCa Yll prej Sat Aug 06, 2011 2:50 pm

kam 1 tip qe me mire ja them gjerat trroc te tj sesa tia them larg e larg un thjesht i jap fakte qe dua te largohem nga ai ne rast se prezenca e tij me lendon


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga KITTY prej Sat Aug 06, 2011 4:56 pm

master e cuditshme qe di ti thuash kaq mir gjerat po puna eshte kush i zbaton.../SS
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Master prej Sat Aug 06, 2011 5:00 pm

E pra teoria me praktiken jane shum larg Sad


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga KITTY prej Sat Aug 06, 2011 5:08 pm

ehhhh...:SSS
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Master prej Sat Aug 06, 2011 7:26 pm

"Me mire nje fund me dhimbje se nje dhimbje pa fund"


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga KITTY prej Sat Aug 06, 2011 8:23 pm

waa master qe kur kshu ti qe jep kshu keshillash?? :pp
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Master prej Sat Aug 06, 2011 8:52 pm

Ka ca kohe Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga KITTY prej Sat Aug 06, 2011 8:53 pm

aa po mir do bej qe vecse ti shkruaje edhe ti zbatoje..:DD
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Master prej Sat Aug 06, 2011 9:06 pm

Do mundohemi..


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga KITTY prej Sat Aug 06, 2011 9:11 pm

:)) uroj te te shkoje mire..:)
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 6:27 am

me mire tia them gjerat troc sesa ta genjej
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje Empty Re: Si ta nderpritni lidhjen me sa me pak dhimbje

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi