Programe Forum - Welcome
Prisnin ekstradimin, arratisen nga burgu austriak dy shqiptarët People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Prisnin ekstradimin, arratisen nga burgu austriak dy shqiptarët

Shko poshtë

Prisnin ekstradimin, arratisen nga burgu austriak dy shqiptarët Empty Prisnin ekstradimin, arratisen nga burgu austriak dy shqiptarët

Mesazh nga Master prej Tue Aug 09, 2011 8:25 am


INA—Lajmifundit—Dy shqiptarë mësohet se janë arratisur nga burgu i sigurisë së lartë në zonën e Eisenstadt të Austrisë. Siç citon agjencia “INA” në edicionet e lajmeve të medieve austriake qarkullojnë fotografitë e dy shtetasve shqiptarë, Kastriot Dushi dhe Kastriot Elezi, të cilët para tre ditëve ishin arratisur nga burgu. Në ekspertizën e kryer nga krim-teknika e policisë ka rezultuar se shqiptarët u arratisën me mençuri dhe strategji, duke përdorur mjetet e kuzhinës dhe për t`iu shmangur rojeve të burgut dhe duke ikur përmes vrimave të ventilatorëve të kuzhinës. Policia ka hedhur dyshime se dy të arratisur kanë mundur të largoheshin nga afërsia e burgut me një makinë nga një person i tretë, i cili ka ndihmuar në arratisjen e grupit. Siç bëhet e ditur, dy shqiptarët ishin në listën e ekstradimit të tyre në Shqipëri dhe se ekstradimi do bëhej gjatë muajve të ardhshëm.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Prisnin ekstradimin, arratisen nga burgu austriak dy shqiptarët Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi