Programe Forum - Welcome
Ar në fund të Atlantikut People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ar në fund të Atlantikut

Shko poshtë

Ar në fund të Atlantikut Empty Ar në fund të Atlantikut

Mesazh nga Master prej Tue Aug 09, 2011 8:30 am


Në thellësi rreth katër kilometra, në fund të Atlantikut, ekspertët rusë kanë zbuluar disa metale të rralla, të çmueshme. Vlerësohet të ketë rreth 13 milionë tonë metale të këtilla. Vendgjetja më e madhe nënujore e arit dhe e bakrit ndodhet në rajonin e masivit të Atlantikut të Mesëm. Hulumtimet e mëtutjeshme i ka lejuar edhe organi ndërkombëtar i OKB-së për fundin e detit. Zëvendësdrejtori i Institutit për gjeologji dhe minerale në det, dr. Georgi Çerkashov ka deklaruar për “Zërin e Rusisë” se të dhënat flasin mekëto minerale janë shumë të pasura me komponente të bakrit, të zinkut, plumbit, arit dhe të tjera. Koncentrimi tyre në xehe është shumë më e madhe se në vendgjetjet në kontinent.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ar në fund të Atlantikut Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ar në fund të Atlantikut Empty Re: Ar në fund të Atlantikut

Mesazh nga Embelsira prej Tue Aug 09, 2011 8:38 am

Prandaj deshen te blejne Adriatikun greket ore haha


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ar në fund të Atlantikut Empty Re: Ar në fund të Atlantikut

Mesazh nga Master prej Wed Aug 10, 2011 7:35 am

Pse cfar kujton ti e se kan nevoj per uj te kripur ata Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ar në fund të Atlantikut Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ar në fund të Atlantikut Empty Re: Ar në fund të Atlantikut

Mesazh nga VLoNjate prej Mon Feb 06, 2012 6:21 pm

hidh nje grusht ktej :)


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ar në fund të Atlantikut Empty Re: Ar në fund të Atlantikut

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 3:26 pm

po se kan shancin per ta bler,se esht territori yn ai;jua marr shpirtin
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ar në fund të Atlantikut Empty Re: Ar në fund të Atlantikut

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi