Programe Forum - Welcome
La Liga në grevë, shtyhet fillimi i sezonit? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


La Liga në grevë, shtyhet fillimi i sezonit?

Shko poshtë

La Liga në grevë, shtyhet fillimi i sezonit? Empty La Liga në grevë, shtyhet fillimi i sezonit?

Mesazh nga sportnews prej Thu Aug 11, 2011 8:31 pm

La Liga në grevë, shtyhet fillimi i sezonit? F.0811170220947_m
Asociacioni i lojtarëve spanjollë (AFE) ka bërë të ditur se lojtarët që luajnë në Primera dhe Segunda Divizion, do të jenë në protestë për dy javët e para të sezonit të ri.
Lojtarët duan garanci se do të paguhen dhe për këtë kërkojnë që të arrihet një marrëveshje mes zyrtarëve të La Ligas dhe AFE-së, që kontratat të respektohen dhe lojtarët të paguhen pa marrë parasysh për çfarë klub janë duke luajtur.

Shumë klube kanë pasur probleme financiare dhe nuk kanë paguar lojtarët, gjë që u reflektua në përjashtimin e Mallorcas nga Europa League dhe në grevën e Royston Drenthes te Herculesi, ku nuk u pagua për gjashtë muajt e parë sa ishte i huazuar.

sportnews
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 19
Reputation : 0
Join date : 11/08/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi