Programe Forum - Welcome
Kuzhe i kënaqur me fitoren People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kuzhe i kënaqur me fitoren

Shko poshtë

Kuzhe i kënaqur me fitoren Empty Kuzhe i kënaqur me fitoren

Mesazh nga sportnews prej Thu Aug 11, 2011 8:35 pm

Kuzhe i kënaqur me fitoren F.0811141928406_m
Përzgjedhësi i kombëtare shqiptare, Josip Kuzhe, është shprehur i kënaqur me fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Malit të Zi.
Shqipëria kaloi në avantazh në ndeshjen e mbrëmshme, por përsoi dy gola për të humbur atë në fillim të pjesës së dytë,. Megjithatë dy gola të jashtëzakonshëm njëri nga Jahmir Hyka dhe tjetri nga Hamdi Salihi i sollën fitoren kombëtares kuqezi.

“Ka qenë një ndeshje me dy tablo, që ka pasur shumë oscilacione brenda vetes. Në fillim kemi luajtur mirë, kemi kaluar në avantazh, por më pas sikur u hutuam, lëshuam terren dhe e humbëm ritmin”, ka thënë Kuzhe, përcjell Sporti Shqiptar.

“Për pasojë, ishte kundërshtari, që e zhvendosi lojën në gjysmëfushën tonë, ushtroi presion deri në thellësi, për pasojë shënoi edhe dy gola. Edhe pas pësimit të golit të dytë nuk luajtëm shumë mirë, megjithatë skuadra pak nga pak reagoi dhe arriti të përmbysë gjithçka”.

“Ka qenë një miqësore pozitive, e cila na ka vlejtur, sepse duhet të bëhemi gati për ndeshjen me Francën, që është shumë më e rëndësishme se kjo. Aktivizimi i lojtarëve në pjesën e dytë ishte efikas, sepse ata dhuruan veprime të bukura në fushën e lojës dhe janë një garanci për të ardhmen e kombëtares”, ka shtuar strategu kroat.

Shqipëria më dy shtator pret Francën në kuadër të eliminatorëve për Euro 2012. /Telegrafi/

sportnews
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 19
Reputation : 0
Join date : 11/08/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kuzhe i kënaqur me fitoren Empty Re: Kuzhe i kënaqur me fitoren

Mesazh nga erlind.f.l prej Sat Dec 10, 2011 10:23 pm

nattenn
erlind.f.l
erlind.f.l
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 96
Reputation : 0
Join date : 05/12/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi