Programe Forum - Welcome
Si ta forconi egon e partnerit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si ta forconi egon e partnerit

Shko poshtë

Si ta forconi egon e partnerit Empty Si ta forconi egon e partnerit

Mesazh nga Master prej Sat Aug 13, 2011 1:56 pm

Si ta forconi egon e partnerit F.0813105806410_m
Asnjë mashkull nuk do të jetë i lumtur nëse pas seksit i thoni se ka qenë ‘i mirë’. Ai dëshiron të dëgjojë se ka qenë i shkëlqyeshëm, i jashtëzakonshëm dhe perfekt.
Megjithatë, nuk është lehtë me egon e lënduar mashkullore. Disa prej meshkujve për shkak të vlerësimit jo të mirë të ‘veprës’ së tyre, mund të shkojnë aq larg saqë ta refuzojnë seksin.

Mirëpo, ekzistojnë disa fjali dhe veprime përmes të cilave mund ta ngritni krenarinë mashkullore.

Iniciojeni seksin
Sa më shpesh e nxitni seksin, ai do të mendojë se kënaqeni derisa jeni intime me të.

Bëni seks me zë
Çlirojuni dhe shpreheni me zë kënaqësinë. Duke ju dëgjuar se po kënaqeni, kjo do të ndikojë pozitivisht në egon e partnerit, ndërsa edhe ju do të përjetoni kulmin.

Jini e sinqertë, por e butë
Nëse me partnerin nuk flisni haptas për seksin, atëherë jeta juaj seksuale është e dënuar për dështim. Por, në mënyrë që ai të mos lëndohet, fokusohuni më shumë në nevojat tuaja dhe jo në ejakulimin e tij të shpejtë.

Këshillojeni
Disa nga nxitjet që ai dëshiron të dëgjojë, janë: më pëlqen kur e bën këtë; do të doja ta përsëris sërish, më ka kënaqur shumë; a e di se çfarë më pëlqen të më bësh më shumë; a e di se çfarë kam dëshiruar gjithmonë të provoj?

Zgjidhni fjalët dhe intonacionin
Herën tjetër kur dëshironi t’i tregoni dikujt se ka qenë i mirë në krevat, shprehuni ashtu sikur ta keni arritur majën e botës. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta forconi egon e partnerit Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi