Programe Forum - Welcome
Gruaja alergjike ndaj spermës së burrit të saj People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gruaja alergjike ndaj spermës së burrit të saj

Shko poshtë

Gruaja alergjike ndaj spermës së burrit të saj Empty Gruaja alergjike ndaj spermës së burrit të saj

Mesazh nga Master prej Sun Aug 14, 2011 12:28 pm

Gruaja alergjike ndaj spermës së burrit të saj Sperm-Allergic1313072768_thumb_baza1325_225
Teksa sot Rachel Sadler mban në krah dy foshnjet e saja, nuk i besohet që gjithëçka është bërë realitet.
Rachel dhe bashkëshorti i saj Mark kanë shpenzuar 80 mijë euro për ndjekjen e nëntë cikleve trajtuese për fertilitetin.
Udhëtimi i tyre nëpër klinikat në botë nisën atëhere kur u zbulua se zonja Sadler ishte alergjike ndaj spermës së burrit të saj dhe prandaj nuk ngelte dot shtatzënë. Qelizat vrastare që ndodheshin në organizmin e saj kishin një nivel aq të lartë saqë shkatërronin spermën madje edhe embrionin e sapo formuar, në qoftë se ajo nuk do të merrte trajtimin e duhur.
Rasti i saj është unikal. Asaj i është dashur të shkojë ne Meksikë për kryerjen e terapisë me limfocitet imunitare, për t’i injektuar asaj qeliza të bardha të bashkëshortit të saj, me qëllim që ajo të mos kishte më alergji ndaj spermës së tij. Por niveli i qelizave të saj vrastare ishte aq i madh saqë asaj i prishej embrioni për shkak të këtij problemi.
Më në fund, mbas 9 vitesh ajo gjeti zgjidhje. Mjekët për herë të parë bën këtë transplant të qelizave të bardha të bashkëshortit të saj gjatë gjithë kohës së shtatzënisë, duke i mundësuar atyre më në fund që të bëheshin prindër.
Megjithëse kanë udhëtuar 15 milje dhe kanë shpenzuar 80 mijë euro, ata nuk i kanë pishman pasi çdo sakrificë për ta ja vlejti. (LajmeShqip)


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gruaja alergjike ndaj spermës së burrit të saj Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi