Programe Forum - Welcome
Itali, arratiset për herë të dytë shqiptari i dënuar për vrasje People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Itali, arratiset për herë të dytë shqiptari i dënuar për vrasje

Shko poshtë

Itali, arratiset për herë të dytë shqiptari i dënuar për vrasje Empty Itali, arratiset për herë të dytë shqiptari i dënuar për vrasje

Mesazh nga Master prej Mon Aug 15, 2011 3:37 pm


Një shtetas shqiptar është arratisur nga nga Spitali Psikiatrik Gjyqesor i Reggio Emilias në Itali. Protagonist i ngjarjes është shqiptari Alban Begolli, të cilit gjykata
i kishte dhënë një leje prej tetë orësh për sjellje të mire.
Mësohet se shqiptari ishte burgosur në vitin 1995 për vrasjen e nje personi për çështje të kontrollin e tregut të prositucionit.
Tanime forcat e rendit po e kerkojne ne te gjithe vendin, duke shfrytezuar edhe regjistrimet e videokamerave te vigjelences.
Alban Begollin ka bere buje ne vitin 1995 arratisja e tij nga burgu San Vittore i Milanos. Bashke me nje te burgosur tjeter shqiptar, kishte hapur me pirune e thika nje vrime ne murin e qelise nga e cila ishin varur me pas me çarçafe.
Kur kane kaluar 16 vjet nga ky episod, Begolli ka arritur te arratiset serish, kete here i favorizuar nga nje leje e leshuar nga vete gjykatesi.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Itali, arratiset për herë të dytë shqiptari i dënuar për vrasje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi