Programe Forum - Welcome
Nuk e njohim mirë veten People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Nuk e njohim mirë veten

Shko poshtë

Nuk e njohim mirë veten Empty Nuk e njohim mirë veten

Mesazh nga Master prej Wed Aug 17, 2011 6:23 am

Nuk e njohim mirë veten F.0814143145389_m
Njerëzit shpesh thonë se vetveten e njohin më së miri, mirëpo psikologët nuk pajtohen me këtë.
Një studim ka treguar se aspekte të caktuara të personalitetit tonë më së miri i njohin miqtë më të mirë dhe anëtaret e familjes.

Shkencëtarët pranë Universitetit St. Louis në Washington kanë zbuluar se njeriu nuk është i aftë që ta njohë personalitetin e tij në tërësi, ashtu që disa aspekte të personalitetit të tij, më mirë se vetë ai, i njohin njerëzit përreth.

“Bëhet fjalë për disa anë të caktuara të personalitetit, të cilat të tjerët i dinë më mirë se vetë ne”, thonë profesorët e universitetit.

Prandaj, shtojnë ata, është e nevojshme që të bashkohen të dyja pamjet në mënyrë që të fitojmë një fotografi të plotë të personalitetit tonë. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Nuk e njohim mirë veten Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nuk e njohim mirë veten Empty Re: Nuk e njohim mirë veten

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 5:16 am

Nuk ew njohim,por te tjeret mund te na thon se cka jemi ne te vertete me an te kultures dhe te sjelljeve tona
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi