Programe Forum - Welcome
Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj

Shko poshtë

Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj Empty Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj

Mesazh nga Master prej Thu Aug 18, 2011 6:02 pm

Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj


Kushtojini rëndësi look-ut tuaj dhe qëndroni të freskëta gjatë tetorëshit duke ndjekur udhëzimet e estetistëve për makiazhin në punë. Ndriçimi i fortë, ajri i kondicionuar dhe 1000 fjalë në minutë, të gjitha këto ndikojnë në lodhjen e një dite të zakonshme pune. Por pamja juaj duhet të qëndrojë e freskët dhe të mos tregojë shenja lodhjeje. Për këtë arsye mos përdorni shumë fondatinë (krem pudër) dhe ngjyra të theksuara manikyri për thonjtë tuaj. Ngjyrat e lehta do të sigurojnë jetëgjatësi për pamjen tuaj.

Ja se çfarë duhet të përmbajë CV-a e bukurisë tuaj:

Fytyra
Ju duhet një fondatinë e cila do të qëndrojë për një kohë të gjatë në fytyrën tuaj, dhe jo të fshihet pas drekës. Ekzistojnë shumë lloje të mira fondatinash, tepër cilësore në mbulimin e njollave dhe puçrrave, që e ruajnë efektin deri në 16 orë. Për faqet ju duhet të përdorni ngjyra të lehta, sa për t’i dhënë pak shkëlqim fytyrës suaj. Zgjidhni më mirë një pudër, sesa një krem, pasi ka mundësi që ky i fundit të fshihet apo të përthithet totalisht nga lëkura juaj.
Sytë
Përdorni ngjyra natyrale që sytë të mos duken të mbingarkuar. Peneli mund të jetë pak i papërshtatshëm për makijazhin e zyrës, prandaj më mirë përdorni një laps kaf, sesa të zi, i cili mund të duket pak i rëndë për ditën.
Përdorni një rimel i cili është jetëgjatë dhe i reziston ujit. Rimeli është i rëndësishëm dhe ju nevojitet një produkt i cili ju nxjerr në pah tiparet, por jo sy të mëdhenj si arinjtë Panda.
Buzët
Shmangni lapsat e buzëve dhe shkëlqyesit e tyre, zgjidhni një buzëkuq të mirë, i cili do t’i mbajë buzët e hidratuara gjatë gjithë ditës dhe do t’ju japë një ngjyrë të mirë. Përdorni buzëkuqet në të cilat ekzistojnë disa ngjyra të bukura neutrale dhe që janë të pasura me kolagen, i cili ndihmon në fryrjen e buzëve.
Thonjtë
Thonjtë e lyer nuk japin një pamje të mirë nëse punon në zyrë. Mbajini thonjtë të shkurtër dhe të rregullt, duke përdorur një shkëlqyes në ngjyrë natyrale. Mund të përdorni manikyr që forcon dhe mbron strukturën e thonjve.
Parfumi
Mos u mbingarkoni. Zgjidhni një aromë të lehtë, që është e freskët dhe natyrale. Për shembull mund të përdorni “DKNY Fresh Blossom”, ose “Daw from The Lovely Collection” të Sarah Jessica Parker.
Flokët
Flokët kanë rëndësi të madhe në krijimin e një look-u elegant dhe profesional në punë. Gjithmonë kushtojini pak kohë flokut tuaj në mëngjes, për ta stiluar si duhet, edhe pse nuk keni kohë ta lani përditë. Përdorni mashën për t’i shtrirë ose tharësen për t’i dhënë pak volum. Mbani një stil të thjeshtë dhe të lehtë për ta stiluar dhe kujdesuni që forma e tyre të jetë gjithmonë e rregullt. Përdorni produkte të cilat u japin flokëve shkëlqim dhe bajame për të mbrojtur flokët nga këputja dhe për t’u dhënë atyre një pamje të shëndetshme dhe me shkëlqim. Si përfundim, mund të përdorni spray në mënyrë që flokët të mbajnë sa më gjatë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj Empty Re: Ja se çfarë duhet të përmbaje CV-ja e bukurisë tuaj

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 5:32 am

Teper interesante,keta keshilla sidomos per keto gocat qe behen si nuse(duke u lyer)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi