Programe Forum - Welcome
E enjtja, e përsosur për seks! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


E enjtja, e përsosur për seks!

Shko poshtë

E enjtja, e përsosur për seks! Empty E enjtja, e përsosur për seks!

Mesazh nga Master prej Thu Aug 18, 2011 7:55 pm

E enjtja, e përsosur për seks! F.0818094005836_m
A e keni ditur se e enjtja është dita më e mirë për seks? Dhe se e mërkura është dita kur keni gjasa më të mëdha për ta gjetur dashurinë e jetës? Një studim i ri i ekspertëve londinezë tregon se nëse disa gjëra i bëjmë në ditë të caktuara, suksesi nuk do të mungojë.
E hënë

Edhe pse njihet si dita më stresuese e javës, shkencëtarët londinezë pohojnë se e hëna është pikërisht dita më e mirë për lirimin e stresit. Gjeni kohë për pushim, sepse e hëna është,po ashtu,dita kur mundësitë për të pësuar infarkt në zemër janë për 20 për qind më të mëdha.

E martë
Dita më e mirë për realizmin e obligimeve të mbetura pas, duke qenë se të martën jemi më produktivë. Studimi tregon se pjesa racionale e të menduarit në trurin tonë dominon në ditët e para të javës, ashtu që duhet ta shfrytëzojmë për realizmin e obligimeve të përditshme rutinore.

E mërkurë
Kjo është dita më e mirë për të kërkuar dashurinë e jetës. E mërkura është e përsosur për takimin e parë (së paku kështu kanë pohuar 40 për qind e 8.000 të anketuarve në studim). Po ashtu, e mërkura është e përsosur kur dëshironi gradë më të lartë në punë, pasi këtë ditë shefat janë më “të kuptueshëm”.

E enjte
Ditë për seks! Niveli i kortizolit (i cili stimulon hormonet e seksit) është në maksimum. Filloni të kënaqeni që në orët e hershme të mëngjesit. Thuhet se niveli i hormoneve seksuale në atë periudhë është pesë herë më i lartë edhe te femrat edhe te meshkujt.

E premte
Dita më e mirë për ta lënë duhanin, dhe kjo sidomos për shkak të ardhjes së vikendit, kur jemi më të relaksuar dhe kemi vullnet të fortë.

E shtunë
Nëse dëshironi pasardhës, atëherë kjo është dita më e mirë që të filloni të merreni me atë punë. Fëmijët e filluar të shtunën kanë shanse më të mira që të kenë sukses në jetë.

E diel
Ditë perfekte për dalje dhe momente të lumtura pranë shoqërisë dhe njerëzve të dashur. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

E enjtja, e përsosur për seks! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi