Programe Forum - Welcome
Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura

Shko poshtë

Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura Empty Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura

Mesazh nga Master prej Mon Aug 22, 2011 6:13 am

Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura F.0820100304933_m
Në lidhjet e dashurisë nganjëherë në shikim të parë gjithçka duket se funksionon. Keni partnere të përsosur, inteligjente, të bukur, shpirtmirë. Mirëpo, pavarësisht këtyre, ju nuk jeni të plotësuar dhe e vetmja gjë që dëshironi është që të ikni nga kjo lidhje. Por nuk e dini se si.
Për ndarje shpesh nuk nevojitet një arsye e madhe. Partnerët ndoshta janë shumë të ndryshëm ose nuk ka më emocione. Në raste të tilla, po ju ofrojmë disa mënyra të thjeshta se si të dilni nga ajo lidhje.


Jini të zënë kur ajo është e lirë
Merruni vesh me kolegët në punë që ta ndërroni orarin në mënyrë që orari juaj të jetë në kundërshtim me të sajin, ose madje gjeni edhe punë shtesë. Të qenit i zënë vazhdimisht, do të sjellë deri te zënka. Kur kjo të ndodhë, shfrytëzojeni rastin që t’i tregoni se lidhja juaj nuk funksionon.

Ftoni miqtë
Kur ajo të vijë te ju, kujdesuni që një nga miqtë tuaj të jetë mysafir. Nëse është tolerante nuk do ta ketë problem nëse kjo ndodh disa herë. Por, nëse toleranca nuk është ana e saj e fortë, ajo do t’ju lërë menjëherë. Në këtë mënyrë nuk do të ndjeheni fajtor duke menduar se e keni tradhtuar.

Takoni miq me të cilët do të bisedoni
Kur të dilni së bashku, mundohuni që në afërsi “rastësisht” të takoni disa nga miqtë tuaj me të cilët do të bisedoni gjerë e gjatë duke e lënë pas dore të dashurën. Fillimisht asaj do t’i duket e mërzitshme. Teksa biseda do të vazhdojë asaj do t’i pengojë. Ndërsa në fund do t’ju braktisë.

Krijoni dyshim
Tentoni të dukeni i shqetësuar kur të takoheni me të dashurën. Kur t’ju pyet nëse është gjithçka në rregull, filloni të silleni sikur nuk ndiheni mirë. Kur t’ju bjerë telefoni, doemos largohuni nga ajo dhe flisni me zë të ulët, madje edhe nëse ju thërret nëna. Pas disa episodesh të tilla, shumë shpejtë e dashura juaj do të shndërrohet në ‘ish’. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura Empty Re: Si ta braktisni ose si t’ju braktisë e dashura

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 5:19 am

eu sa te poshter qe jeni,cfare temash hapni edhe ju
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi