Programe Forum - Welcome
Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Master prej Mon Aug 22, 2011 6:17 am

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? F.0819141907369_m
Mund të qani sa të doni, por kjo nuk do t’u ndihmojë që të ndiheni më mirë, së paku kështu tregon një studim i ri.
Shumë njerëz mendojnë se të qarit do t’i ngushëllojë dhe do t’u ndihmojë të ndjehen më mirë. Por, një studim i ri holandez, tregon se nuk është ashtu.

Në studim janë përfshirë femra të moshave, ndërmjet 18 dhe 48 vjeç, ndërsa shkencëtarët janë fokusuar në episodet e tyre të të qarit, të cilat kanë qenë 1.004 brenda 73 ditësh. Është vërejtur se dhe pas qarjes, dy të tretat e femrave nuk janë ndier më mirë.

Gjatë ditëve kur kanë qarë, femrat janë ndier edhe më keq sesa në ditët tjera, ndërsa është interesante se qarja nuk e ka përmirësuar situatën, por e ka bërë edhe më keq.

Te disa femra është vërejtur se pikërisht si pasojë e të qarit, disponimi i keq ka vazhduar edhe në ditën tjetër.

Rreth 61 për qind e femrave kanë deklaruar se nuk janë ndier mirë pas qarjes, por kanë pohuar se disponimi nuk iu është përkeqësuar më shumë.

Nëntë për qind e të anketuarave kanë thënë se pasi kanë qarë janë ndier edhe më keq, ndërsa 30 për qind e tyre kanë pohuar se pas qarjes janë ndier më mirë. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Alessia prej Mon Aug 22, 2011 6:45 am

duhet te cash qe te shfryhesh se a te ben mire nuk eshte e vertet te lodhe dhe te ben te ndihesh me keq...Sad


Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Master prej Mon Aug 22, 2011 7:15 am

dhe um kisha mendim tjeter nga studimi


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Alessia prej Mon Aug 22, 2011 9:44 am

MaSt3r shkruajti:dhe um kisha mendim tjeter nga studimi
na e trego pra...
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Master prej Mon Aug 22, 2011 11:30 am

Mendimi im ishte qe e qara te ben mire te pakten mua keshtu me duket sepse sikur e nxjerr ate qe kam per brenda


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 13, 2012 5:54 am

Epo te pakten lotet ndonjehere na bejn qe te ndihemi me mire,si edhe te na bejn shoqeri kur te kthejn shpinen njerezit
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 7:07 am

me mir mos me qajt fare


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga SunShiNe prej Sun May 13, 2012 7:13 am

pse Ang3l kur qan dukesh sikur lerohesh edhe ndihesh me mir


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:29 am

po keshtu e di dhe une por them me mrie mos me qajt fare


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të qarit na bën edhe më të pikëlluar? Empty Re: Të qarit na bën edhe më të pikëlluar?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi