Programe Forum - Welcome
Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga Master prej Mon Aug 22, 2011 6:29 am

Kjo është një pyetje që gjithsecilit nga ne i vjen vetvetiu në mendje. Përgjigja vjen nga shkencëtarët që tregojnë se dashuria është jo vetëm një ushqim për mendjen por edhe për trupin. Është vërtetuar se vetmia dhe izolimi nga njerëzit është “sëmundja” më me pasoja psikologjike dhe si pasojë edhe shëndetësore.
Akoma një tjetër “çudi” e qenies njerëzore është fakti se si intimiteti mbron dhe bëhet barriera jonë ndaj sëmundjeve. Studimet kanë treguar se kur njerëzit ndjejnë dashurinë e të tjerëve apo japin dashuri ata, jetojnë më gjatë, ndjehen më të lumtur, kanë shëndet më të mbrojtur, preken më pak nga sëmundje të ndryshme, kanë tendencë të kenë shëndet kardiovaskular më të mirë, bien më rrallë në depresion.

Angazhimet e jetës së përditshme luajnë një rol të rëndësishëm në braktisjen e interesit seksual ndaj partnerit. “Stresi, ankthi, depresioni, çfarëdo shqetësimi tjetër që lidh jetën e një femre mund të ndikojë në seksualizmin e saj. Por edhe natyra ka gjithashtu rolin e vet.
“E vërteta është se libidoja i një femre nuk do të jetë kurrë siç ishte në fillimet e saj në lidhje me partnerin. Trupi i gruas nuk mund të mbështesë pasionin.

Nuk do të mundeshin të bënin asgjë, nëse do të jetonin gjithmonë në atë fazë. Nuk është vetëm kohëzgjatja ajo që e bën cilësor një raport. Gratë kanë dëshirë më rrallë se burrat për të bërë dashuri, sepse gruaja, më shumë se burri shpërqendrohet nga seksi. Disa e kanë nga arsye kulturore apo fetare, disa të tjera, pjesa më e madhe, sepse janë thjesht selektive. E kështu preferojnë që seksi të jetë një eksperiencë e plotë, sentimentale dhe fizike.

Njerëzit që janë përqendruar shumë tek imazhi, e jetojnë më me shqetësim plakjen, që padyshim sjell ndryshime hormonale. Për burrin, kur e vë re se ka nevojë për stimulime më të zgjatura për të arritur ereksionin apo pakësimi i lubrifikimit për gruan mund të sjellë shqetësime. Pastaj edhe muskujt janë më pak elastikë duke bërë që disa pozicione të mos jenë më të praktikueshme. Por nëse e gjitha kjo është një ligj i natyrës, sido që të jetë ekziston mundësia për të gjetur një seksualitet të ri. Ose më mirë një stil të ri.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga Master prej Mon Aug 22, 2011 6:29 am

Po u Dashurove, .... i ke shpallur vetes lufte ne boten qe te rrethon! Pergatit zemren dhe fito betejen!

Kjo eshte dashuria..!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga Alessia prej Mon Aug 22, 2011 6:50 am

na ben te ndihemi mire dhe keq...duhet marre shtruar kur te dashurosh...


psh.:un dashuroj nje djale me pelqen e dua.por ai nuk me dashuron mua..kjo me ben te ndihem keq....ndersa....un e dua ate dhe e pelqej.edhe atij i ndodh e njejta gje kjo me ben te ndihem mire..kemi shume lloj merzitjesh dhe gezime kur vazhdojme te dashurojme....


Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga Master prej Wed Dec 14, 2011 8:05 pm

na ben te vuajme


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga KITTY prej Thu Dec 15, 2011 4:08 pm

dashuria lendon dhe te ben te lumtur ne te njeten kohe, varet nga partneri qe kemi ne krah..
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga VLoNjate prej Thu Dec 15, 2011 5:15 pm

dashuria esht vet jeta...........


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga Anakonda prej Sat Feb 11, 2012 7:23 am

Dashuria edhe na lumturon,edhe na torturon.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë? Empty Re: Çfarë roli ka dashuria në jetën tonë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi