Programe Forum - Welcome
Libi, NATO hedh 8 raketa pranë bunkerit ku strehohet Gadafi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Libi, NATO hedh 8 raketa pranë bunkerit ku strehohet Gadafi

Shko poshtë

Libi, NATO hedh 8 raketa pranë bunkerit ku strehohet Gadafi Empty Libi, NATO hedh 8 raketa pranë bunkerit ku strehohet Gadafi

Mesazh nga Master prej Tue Aug 23, 2011 8:37 am


Avionët e NATO-s fluturuan mbi qiellin e Tripolit teksa lind dielli, pas një nate bombardimesh të shoqëruara me shkëmbime të shumta zjarri mes kryengritësve dhe forcave besnike të Muamar Gadafit.
Forcat e lira kanë avancuar deri në qendër të kryeqytetit por luftimet vazhdojnë. Dëshmitarët thonë se kryengritësit po përgatiten për sulmin final në bunkerin e Gadafit. Thuhet se forcat e NATO-s kanë sulmuar ushtarakisht disa baza ku mendohet se po qëndron Gadafi dhe mbështetësit e tij.
Të paktën 8 shpërthime janë dëgjuar pranë bunkerit të diktatorit, dhe për disa orë kanë vazhduar shkëmbime zjarri të armëve të rënda.
Ndërkohë djali i Gadafit, Saif Al Islam nuk është në duart e kryegritësve, sic u deklarua dje. BBC transmetoi në orët e vona të natës, fotot e Saif al-Islam brenda kompleksit të bunkerëve, i rrethuar nga një turme mbështetësish “Tripoli është nën kontrollin tonë. Ta dijë bota. Gjithçka shkon mirë në Tripoli,” tha al-Islam duke shtuar se “babai i tij është në Tripoli dhe udhëheq betejën”


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Libi, NATO hedh 8 raketa pranë bunkerit ku strehohet Gadafi Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi