Programe Forum - Welcome
Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë

Shko poshtë

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë Empty Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë

Mesazh nga Master prej Wed Aug 24, 2011 6:39 pm

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë F.0823231342820_m
Nëse dëshironi fëmijë, nuk mjafton vetëm të çoni dashuri në ditët kur ovulacioni është në kulm. Rol të rëndësishëm luajnë edhe pozitat të cilat i zgjidhni gjatë seksit.
Besohet se disa pozita bëjnë mrekulli kur bëhet fjalë për bërjen e foshnjës. Ekspertët mendojnë se nëse praktikoni pozita të cilat mundësojnë që sperma të qëndrojë sa më gjatë në vaginë, shanset për fekondim rriten.

Prandaj, shumica e ekspertëve pohojnë që ‘pozita e misionarit’ është më e mira për shumë arsye. Para së gjithash lejon penetrim më të thellë, ndërsa sperma qëndron drejtpërdrejtë në hyrjen e mitrës. Duke qenë se mashkulli është përmbi, pesha e tij do ta pengojë daljen e ejakulatit nga vagina.

Një tjetër pozitë e cila shton shanset për shtatzëni është ajo ‘e qenit’. Kjo pozitë është mjaft e efektshme pasi që partneri hy në vaginë nga prapa, ashtu që spermatozoidet duhet të kalojnë rrugë më të shkurtër drejt cakut.

Nëse partneri juaj ka tepricë kilogramësh dhe kjo pozitë ju shkakton pakëndshmëri, atëherë provojeni në pozitë të shtrirë.

Pozita anësore, kur partneri vendoset prapa femrës, është një tjetër pozitë përmes së cilës sperma arrin më lehtë në qafën e mitrës.

Gjasa më të vogla për shtatzëni do të keni nëse bëni dashuri duke qëndruar në këmbë, ulur ose kur femra është përmbi. Këto pozita nuk e lejojnë qëndrimin e gjatë të spermës në vaginë. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë Empty Re: Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:08 pm

Si sna tha njera qe bejne apo jo kto pozita


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë Empty Re: Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë

Mesazh nga Sahara prej Thu Sep 01, 2011 10:26 pm

kur ti provoj do ti them lol
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë Empty Re: Pozitat më të mira për të ngelur shtatzënë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi