Programe Forum - Welcome
Vdekja e foshnjës 11 muajsh, dosja në prokurori për mjekim të pakujdesshëm People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Vdekja e foshnjës 11 muajsh, dosja në prokurori për mjekim të pakujdesshëm

Shko poshtë

Vdekja e foshnjës 11 muajsh, dosja në prokurori për mjekim të pakujdesshëm Empty Vdekja e foshnjës 11 muajsh, dosja në prokurori për mjekim të pakujdesshëm

Mesazh nga Master prej Fri Aug 26, 2011 3:55 pm


DURRES – Lajmifundit – Me akuzën “mjekim i pakujdesshëm”, policia e Durrësit tha se ka referuar në prokurori dosjen penale në lidhje me ngjarjen e vdekjes së fëmijës 11-muajsh që i paraqit në pediatrinë e këtij qyteti e më pas u nda nga jeta në Spitlain Ushtarak.
Policia e Durrësit me anë të një deklaratë informoi sot se një foshnje 11 muajshe nga Durrësi ka gjetur vdekjen mbrëmjen e te premtes, pasi ishte sjelle me urgjence ne Spitalin Ushtarak ne Tirane.
Policia e Durrësit ka njoftuar fillimin e hetimeve për rastin ne fjale, pasi prindërit e fëmijës denoncuan faktin se foshnja nuk kishte marre mjekimin e duhur ne pediatrinë e qytetit bregdetar. Prindërit kanë thënë se ne këto kushte, ata u detyruan ta sillnin vajzën ne Tirane, por ajo nuk mbijetoi. Sipas policisë, nga hetimet e para rezulton se personeli shëndetësor ka konsumuar veprën penale te “mjekimit te pakujdesshëm”, e qe tani do te verifikohet nga Prokuroria. Ndërkohë, po vazhdon kryerja e ekzaminimit mjeko-ligjor me qellim saktësimin e shkaqeve te vdekjes, përfshirë këtu edhe trajtimin mjekësor te dhënë nga personeli i dy spitaleve.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Vdekja e foshnjës 11 muajsh, dosja në prokurori për mjekim të pakujdesshëm Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi