Programe Forum - Welcome
Kinezi punoi në shtëpi kopjen e tankut rus T62 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kinezi punoi në shtëpi kopjen e tankut rus T62

Shko poshtë

Kinezi punoi në shtëpi kopjen e tankut rus T62 Empty Kinezi punoi në shtëpi kopjen e tankut rus T62

Mesazh nga Master prej Fri Aug 26, 2011 5:17 pm

Kinezi punoi në shtëpi kopjen e tankut rus T62 Tanku-150x150
Kinezi Hao Jinxi, nga qyteti Hangzhou, kaloi shtatë muaj duke punuar në kopjen e tankut të modelit rus T62.
Për ndërtimin e këtij tanku ai shpenzoi rreth 90.000 euro, ndërsa tërë punën e kreu në shtëpi. E ngjyrosi me ngjyra kamuflazhi, ka grykë të vërtetë për hedhjen e predhave si dhe anësoret për lëvizje, ndërsa mund të ecë deri në 16 km në orë.
Gryka e tankut nuk mund të hedhë predha të vërteta, por një lloj përzierje të etanit dhe të oksigjenit.
“Fuqia e zjarrit të këtij tanku nuk është e rrezikshme për njerëzit. E kam ndërtuar sa për argëtim”, ka thënë Hao për mediat kineze.
Ai udhëheqë një kompani e cila punon trena për turistë. Ai shpreson se tanke të tilla në të ardhmen do të jenë fitimprurëse për të.
Njëri vetëm është shitur dhe gjendet në parkun e Mongolisë, ndërsa ai thotë se mund t’i shesë deri në 30 kopje të tilla.
“Parku në Mongoli dëshiron t’u ofrojë turistëve mundësinë që të shohin këto tanke interesante. Plani im i ardhshëm është ta punoj një aeroplan i cili mund të fluturojë”, tha Hao.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kinezi punoi në shtëpi kopjen e tankut rus T62 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi