Programe Forum - Welcome
Greqi, arrestohet shqiptari i shumëkërkuar People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Greqi, arrestohet shqiptari i shumëkërkuar

Shko poshtë

Greqi, arrestohet shqiptari i shumëkërkuar Empty Greqi, arrestohet shqiptari i shumëkërkuar

Mesazh nga Embelsira prej Mon Aug 29, 2011 12:40 pm

Policia greke ka arrestuar në mëngjesin e së dielës një 39-vjeçar shqiptar, i shumëkërkuar prej vitit 1996.Arrestimi i tij është kryer në aeroportin “Maqedonia” të Selanikut. Ndaj tij ekzistone urdhër “i kuq”ndërkombëtar arresti me akuzen për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.Organet greke nuk japin ende të dhëna për identitetin e tij për arsye hetimi. Sipas burimeve nga Drejtoria e Policisë së Selanikut, ai ka qenë dënuar me 24 vjet burg në mungesë nga Gjykata e Krimeve në Tiranë. Megjithatë ka lëvizur në vende të ndryshme të Europës në këto 15 vjet.39-vjeçari është kapur disa minuta para se të hipte në avion, kur është dyshuar se pasaporta e tij britanike dukej e falsifikuar. Policia greke nuk bën të njohur identitetin e të arrestuarit, ndërsa policia shqiptare ende nuk është vënë në dijeni.Në momentin e arrestimit ai ka qenë i vetëm, por organet greke po hetojnë për bashkëpunëtorë të mundshëm që e kanë ndihmuar të strehohet gjatë këtyre viteve. Nuk dihen ende hollësi se sa kohë ka qëndruar në Selanik dhe se ku ishte destinacioni i tij i ri.
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi