Programe Forum - Welcome
Mbytet anija në liqenin e Komanit, shpëtojnë udhëtarët People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mbytet anija në liqenin e Komanit, shpëtojnë udhëtarët

Shko poshtë

Mbytet anija në liqenin e Komanit, shpëtojnë udhëtarët Empty Mbytet anija në liqenin e Komanit, shpëtojnë udhëtarët

Mesazh nga Master prej Tue Aug 30, 2011 6:15 am


FIERZE – Lajmifundit – Një anije e vogël me kapacitet 30 vende, është mbytur sot në liqenin e Fierzës.
Ngjarja ndodhi pas mesdite kur mjeti lundrues pati nje defekt teknik. Anija ishte nisur nga Komani në drejtim të Fierzës.
Konfirmohet se nëntë persona që janë mbytur me anijen në fjalë, kanë arritur të dalin ne breg të liqenit me not.
Ata më pas kanë dhënë alarmin për ngjarjen. Sipas burimeve nga policia, kanë qenë vetë udhëtarët ata që kanë ndihmuar njëri tjetrin për të dalë nga anija.Liqeni i Fierzës është përdorur gjatë si vendkalimi i tragetit që lidhte zonën e Tropojës me pjesën tjetër të Shqipërisë.
Me hapjen e tunelit të Kalimashit, transporti drejt Kukësit dhe Tropojës nga pjesa tjetër e vendit ka kaluar në rrugën Durrës-Kukës.
Mirëpo ka banorë të fshatrave pranë Fierzës dhe turistë të cilët ende përdorin mjetet lundruese të liqenit për të udhëtuar nga komani në drejtim të veriut të vendit.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mbytet anija në liqenin e Komanit, shpëtojnë udhëtarët Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi