Programe Forum - Welcome
Fiter Bajrami, Selim Muça uron besimtarët myslimanë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Fiter Bajrami, Selim Muça uron besimtarët myslimanë

Shko poshtë

Fiter Bajrami, Selim Muça uron besimtarët myslimanë Empty Fiter Bajrami, Selim Muça uron besimtarët myslimanë

Mesazh nga Master prej Tue Aug 30, 2011 6:19 am


Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Haxhi Selim Muça uroi sot besimtarët myslyman me rastin e Fiter Bajramit. Besimtarët myslimanë sot festojnë Fiter Bajramin pas një muaji agjerim në muajin e shenjtë të Ramazanit.
“I lutem Zotit që kjo festë të sjellë tek ju gëzim, hare dhe harmoni. Le të shërbejë festa e Fiter Bajramit si një pretekst për t’u gëzuar të gjithë dhe si një pretekst për t’u bashkuar më shumë, për të kërkuar falje njëri nga tjetri, për ta shtuar dashurinë, miqësinë dhe harmoninë mes nesh”, tha Haxhi Selim Muça.
Nga selia e KMSH-së, kryetari i këtij komuniteti uroi gjithashtu që kjo festë të jetë e gëzueshme edhe për besimtarët e feve të tjera, me të cilat sipas tij, janë në harmoni të plotë.
“Kjo festë është e gëzueshme për të gjithë popullatën. Edhe njëherë ju uroj gezuar dhe për shumë vjet”, përfundoi Haxhi Selim Muça.
Festa e Fiter Bajramit, ose e Bajramit të Madh, do të kremtohet nesër (e martë) në përfundim të Muajit të Shenjtë të Ramazanit.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Fiter Bajrami, Selim Muça uron besimtarët myslimanë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi