Programe Forum - Welcome
Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar

Shko poshtë

Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar Empty Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar

Mesazh nga Master prej Mon Jun 27, 2011 7:17 pm

Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar F.0627184313520_m

Drejtori i arsimit parauniversitar në Ministrinë e Arsimit, Fatmir Vejsiu tha të hënën se mbi 10 për qind e nxënësve kanë marrë pikët maksimale në lëndën e Gjuhë-Letërsisë të Provimit të Lirimit.

Sipas tij, rezultatet e këtij provimi, tregojnë se niveli i njohurive ka qenë më i mirë krahasuar me vitin e kaluar. Përgjithësisht nxënësit pjesëmarrës kanë marrë nota të mira dhe të nivelit mesatar.

“Mbi 5 mijë nxënës ose mbi 10% e tyre kanë marrë pikë maksimale, ndërkohë që ka dhe rreth 400 nxënës që kanë marrë më shumë se 10 pikë, nga 50 të mundshme”, tha zoti Vejsiu.

Rreth 51 480 nxënësit e klasave të IX-ta morën pjesë në provimet e lirimit gjatë periudhës 15-30 qershor. Provimi i parë i Gjuhë- Letërsisë për të gjithë nxënësit u organizua më datë 17 qershor, ndërsa ai i Matematikës më datë 23, raportoi BW./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar Empty Re: Provimet e lirimit, rezultate më të mira se viti i kaluar

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 14, 2012 6:13 am

epo normale se kur ishim ne;nuk na i lejuan kopjet;ndersa kur ishin te tjeret ka patur kopjimmasiv
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi