Programe Forum - Welcome
TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE

Shko poshtë

TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE Empty TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 8:30 am

Asnjë njeri në këtë planet njëjtë nuk e përjeton njëjtë dashurinë. Disa ëndërrojnë dhe vetëm ëndërrojnë. Të tjerët e dijnë se deri sa largë mund të shkojnë. Përveq këltyre ka edhe fatalista, për të cilët jeta dhe dashuria është aventurë e bukur. Cilës kategori i takoni ju? Në përpjekje për të gjetur përgjigjen në këtë pyetje, filloni me këtë test…
--------------------------------------------------------------------------------


1) Ëndërroni se dashuria e juaj është:

a) intrigante dhe senzuale
b) të rrezikshme dhe pasionuese
c) romantike dhe të qëndrueshme
--------------------------------------------------------------------------------

2) Te personat e gjinisë së kundërt, e para që e vëreni është:

a) bukuria
b) siguria
c) sharmi--------------------------------------------------------------------------------


3) Takoheni me dike që din të komentoj fatin në letra. Si do të veproni?

a) i lejoni t'jua komentoj fatin tuaj në letra
b) jeni të bindur se është sharlatan
c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin në letra


--------------------------------------------------------------------------------


4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemrën me:

a) seks
b) gjëra praktike
c) ëndërra për dashuri të përjetshme


--------------------------------------------------------------------------------


5) Do të dëshironit që takimin e parë ta përfundoni:

a) me puthje të zjarrtë
b) vetëm duke biseduar
c) në kinema


--------------------------------------------------------------------------------


6) Ardhmëria është:

a) e paparashikueshme
b) më e mire se e tashmja
c) me riziqe


--------------------------------------------------------------------------------


7) Nuk e duroni:

a) budallakinë
b) agresivitetin
c) të folurit e kotë


--------------------------------------------------------------------------------


Do të dëshironit të ishit:

a) romantik
b) misterioz
c) ngazëllyes-e


--------------------------------------------------------------------------------


9) Ngjyra që ju më së shumti e adhuroni është:

a) e verdha
b) e kuqe
c) e kaltër e çeltë


--------------------------------------------------------------------------------


10) kur i mbyllni sytë mendoni në:

a) punën tuaj
b) partnerin
c) në një shkretirë të vetmuar


--------------------------------------------------------------------------------

TABELA E REZULTATEVE

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a) 3 1 1 3 1 2 2 1 3 3
b) 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2
c) 1 3 3 1 3 3 3 3 1 1


--------------------------------------------------------------------------------


Prej 10-16 pikë:

Ëndërrimtar. Të ëndërruarit për ju është dçka pa të cilën nuk mund të jetoni. Jeni tejet romantic dhe shpesh mbylleni në botën tuaj fantastike. Idetë mbi dashurinë janë shumë large realitetit, dhe e gjithë kjo për arsye se i frikoheni se dashuria juaj nuk do të ket sukses. Kur mendoni për personin e caktuar, e idealizoni atë dhe gjithçka që shihni para syve është në frymën e ndjenjave. Lehtë bëheni rob i ndjenjave duke pritur dashurinë e përhershme. Por koha e përrallave, tashmë e sa kohë ka kaluar!

--------------------------------------------------------------------------------


Prej 17-23 pikë:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja.

--------------------------------------------------------------------------------


Prej 24-30 pikë:

Realist. Keni aftësi të analizoni, të kuptoni shumçka dhe të dini se ku i keni kufijtë. Kjo ju bënë person realist. Gjithnjë kacafyteni me probleme, ndërsa ëndrrat ju shërbejnë të i përmbushni disa dëshira të vogla. Për ju dashuria është shumë e rëndësishme, por që ajo është vetëm një pjesë e jetës. Problemet i zgjidhni pa pritje të mëdha. Ju jetoni në të tashmen. Ëndrrat tuaja mund të plotësohen, ngase nuk ëndërroni asnjëherë për personat e paarritshme.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE Empty Re: TEST PSIKOLOGJIK ...SI E PERJETONI DASHURINE

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 5:03 am


Prej 17-23 pikë:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi