Programe Forum - Welcome
DITARI........ People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


DITARI........

Shko poshtë

DITARI........ Empty DITARI........

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 7:50 pm

DITARI...A MBANI JU NJE TE TILLE,,, NESE PO,, SA I RENDESISHEM ESHTE AI PER JUVE??

Une psh nuk mbaj fare...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DITARI........ Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga KITTY prej Fri Sep 02, 2011 6:50 am

as un nk mbaj faresepse fatmiresisht kam memorien e fort per te mbajtu kujtimet e bukura gjate dites Very Happy
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 4:27 pm

kam mbajtur dikur;por e grisa sepse perndryshe do detyrohesha ta lexoja per kuriozitet;pastaj nuk doja qe te kujtoja vuajtjet dhe zhgenjimet qe ka pesuar dikur.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Master prej Mon Apr 09, 2012 5:08 pm

Sa jet te ngjeshur qe paske pas mi goc ti nga nicku sle kete pershtypje Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DITARI........ Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Wed Apr 11, 2012 4:37 pm

ket psd qe e kam ven se kam ven kot;sepse edhe keshtu jam ne realitet.Jeten time edhe rivales mos ja urofsha.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Master prej Mon Jun 18, 2012 5:27 am

DO mbaj dhe une Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DITARI........ Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:11 am

Shum her kam menduar sesi do ishte jeta ime nese sdo ishte treguar aq e sinqerte me disa njerez.Do mundohesha te mos beja gabimin,qe bera dikur.Mos valle un do laj mekatet e te tjereve?Ndonjehere mendoj,se kam ndryshuar shum si nga pamja edhe nga sjellja.Po ta shoh,nme kendveshtrimin si me shohin te tjeret dhe sesi me vleresojne;me duket vetja e perhumbur ne krahasim me ta.Edhe nese me lendojn(me prekin aty ku nuk duhet)bej sikur nuk shikoj,ose sikur nuk i degjoj;u hap krahun dhe vazhdoj perpara.Nuk kam frike;thjesht kam respekt per te tjeret(edhe pse vec nje pakice e meriton);nuk dua te lendoj askend edhe pse me lendojn.Endem neper erresire per te gjetur pak strehim per te mos qare;per te mos qendruar e vetmuar.Perpiqem qe te eci perpara me hapin e kohes;perpiqem qe te jem njekohesisht me te tjeret;perpiqem qe te mos jem aq e merzitshme dhe te lej tew kaluaren e trishte pas kraheve.Perpiqem qe te jem dikushi;perpiqem shume qe te mos qaj ndonjehere;perpiqem qe te jem e forte;edhe pse realisht thell ne shpirt jam shum e dobet...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:11 am

I BERA NJE PREMTIM VETES,QE EDHE FAL MUNDJEVE DHE SAKRIFICAVE DO TI BEJ BALL JETES;DO VAZHDOJ PERPARA DHE DO KRENOHEM SEPSE MBI TE GJITHA UN JAM VAJZE ME VLERA(VAJZ E SJELLSHME)MBI TE GJITHA FAL EDUKATES SE NENES DHE DASHURISE SE SAJ UN NUK MUND TI BEJ KEQ ASKUJT EDHE PSE DISA E MERITOJNE;NUK DO QAJ PASI I DHASH FJAL ZEMRES QE MOS TA LENDOJ ME SHUM NGA SA ESHT LENDUAR;I THEM VETES MOS SHIKO GJITHMONE ANET NEGATIVE,POR SHIH EDHE ANET NEGATIVE;SHIKO SE TE PAKTEN JE SERISH NE JETE DHE JO E MBULUAR ME DHE TE ZI;TASHI E KUPTOJ SE KUSH NA KA DASHUR E KUSH JO;TASHI E KUPTOJ SE CILET JAN NJEREZIT E MI NE TE VERTETE;TASHI E KUPTOJ QELLIMIN E JETES DHE PO KUPTOJ EDHE QELLIMIN TIM SESI TI BEJ BALLE ASAJ;EDHE PSE KAN KALUAR SHUM VITE SERISH AI AKSIDENT I MALLKUAR ESHT NJE MAKJTH QE ME SHOQERON CDO HERE;DO VAZHDOJ SERISH PERPARA PER TE JETUAR DHE DO BEJ SIKUR MOS TE KISHTE EKZISTUAR ASGJE.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:12 am

Sa e veshtire qenka te shkruash thjesht disa rreshta te bashkangjitura qe te foromsh disa fraza jete.Por,me e trishte qenka kur i lexon dhe nis e qan,pasi kohet e shkuara te bejne te mos vazhdosh fare perpara pasi esht e pamundur te harrosh kujtimet.Me thon jeta vazhon,po ce du jeten ku skam njerezit qe dua pran,por kam do njerez qe as si shoh dot me sy dhe jo me te rri dot me ta.Qenka e trisht te provosh humbjen,qenka e trisht te mundohesh te vrasesh veten,qenka e trisht te jesh e forte kur ne realitet je frikacake dhe ke frik nga cdo gje.Sa tmerr qenka te rrish ne monotoni,te besh te gjith ditet te njejten gje,qe ben cdo dite;sa e veshtire qenka kur te tjeret te shajn dhe te hedhin fjal me kunja;te pakten ne at klas ku jam i kam dy alete qe me mbeshtesin,i kam dy vajza qe ma duan te miren;kam edhe nje nene qe esht sakrifikuar shum qe te mos me mungoje asgje,kam edhe nje moter qe edhe pse zihem me te me do edhe e dua,kam edhe nje vella qe edhe pse esht ca si i vogel,nuk duron te shohe ndonje njeri qe tia hedh syt drejt se ia hedh dhembet ne tok;kam edhe nje djal tezje qe esht yll(po mvjen habi) poasi nuk qenkam vetem pasakam njerez qe i dua dhe qe me duan;por serish un ndjej ende zhgenjim ne zemer edhe pse shpeshere nis te mendoj derisa te me kepuse gjumi ne fleten e ditarit.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:12 am

Jam munduar shum here qe ti jap vetes forca per te vazhduar perpara;por serish nderhyn dikushi ne punet e mia dhe me ben qe ti ndryshopj planet totalisht.Ndonjehere e bej veshin shurdh,nese nuk me pelqen ajo cka thon per mua,por serish nuk u vej re fjaleve qe thon per mua;pasi nuk jam tip qe ua vej veshin thashethemeve.Jaan thjesht kujtime te cilat te lendojn,jan ca kujtime qe me bejn te kthej koken pas dhe te mos e harroj se nga vij;jan thjesht ca emocione te trishta qe kam kaluar kohen e shkuar;jan thjesht ca pika gjaku qe bien mbi letren e shkruar;esht thjesht nje trendafil qe sapo ka lulezuar dhe po vyshket.Jan thjesht ca paragjykime te pabaza,jan thjesht ca gjera qe me bejn te jem me e forte se kurre,jan thjesht ca makthe qe bejn qe un te kem kujdes nga e ardhmja dhe te mundohem te pergatitem,per ndonje surprize te pakendshme qe do te me afroje fati.Jan thjesht ca njerez qe ska me cfare te merren tjetrt,por do te merren me jeten private te te tjrereve.JAAN THJESHT CA RRUGICA te erreta, qe perpiqem ti ndricoj me an te shpreses dhe me an te guximit;esht urrejtja e tmerrshme ajo qe me ben te harroj shum njerez,te harroj cdo kend dhe ka ardhur koha te kujdesem vec per veten time;jan thjesht ca fjalk te shkruara ne nje leter te zakonshme;jan ca.......
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:14 am


DIKUR ME POSHTERONIN,NDERSA SOT DUAN TE JEN MIQTE E MI....
SA IRONIKE QE ESHTE JETA NDONJEHERE;CFARE LOJE TE PISET QE BEN FATI ME NE NDONJEHERE.SA GJERA NDRYSHOJN,SA E GEZUESHME ESHTE NDONJEHERE JETA;PASI TE BEN TE SHOHESH SDE KUSH ESHTE NE ANEN TENDE DHE KUSH JO.KAM QEN ME E VOGEL,KAM QEN TIP CUNI KAM QEN TIP MELANKOLIK
GJITHMONE(I MBYLLUR NE VETVETE,E QAJA SHPESH),KAM QEN NJERI QE NUK PERZIHESHA ME TE TJERET,KAM QEN NGA ATO NJEREZ QE SHIHJA VETEM TEREZIN TIME DHE NUK MERRESHA ME PUNET E TE TJEREVE,SHIHJA HESAPIN TIM.KUR KAM QEN NE 9-CARE NJEREZIT MENDONIN SE ISHA DJAL DHE JO VAJZE,PASI GJITHMON VISHJA TUTA SPORTI(CUNASH NIKE,ADIDAS ETJ...)EDHE TRIKO TE GJERA.POR,KAM QEN NXENESE SHUM E MIRE NE SJELLJE EDHE NE MESIME.NE KLASE KISHA DO VAJZA QE JU DUKEJ VETJA SHUM TE BUKURA,NE REALITET NUK SHIHESHIN ME SY DHE LYHESHIN E VISHESHIN NE MENYRE SKANDALOZE.KISHIN NJE ZAKON QE MUA ME OFENDONIN.;JA KJO FSHATARJA QE SKA GUSTO E NUK DIN TE VISHET,PFFFFFFF TAMAM SI CUNAT JE;-ME THONIN SHPESH;MIREPO UN KAM NJE ZAKON QE ME BO TE FIKSU SE JE NJERI I KEQ TA HARROJSH SE ME MUA NDEREQESH ME.NEJSE ME DHIMBNIN SHUM FJALET NE SHPIRT QE ME THONIN,POR NUK JU JIPJA FARE RENDESI,POR SHIHJA MESIMET DHE PRANDAJ GJITHM ON DILJA MIRE NE PROVIME...E KUPTOVA SE ATO E DUAN DICKA QE TUA MBYLLJA GOJEN,POR SERISH NUK FLISJA JO SE KISHA FRIK,POR LODHESHA KOT SEPSE ATO VEC ME OFENDIME DO MERRNIN VESH,MNE GJERA TE TJERA KOT MUNDOHESHA.MBAROVA NENTEVJECAREN,.DHE PARA SE TEW HYJA NE GJYMNAZ VERES U ZBUKUROVA EDHE NE PAMJE EDHE U PJEKA ME SHUM(U POQA NGA TRUT E KOKES).TEKSA PO KALOJA NJE DIT,VEC NJE ISH SHOKU IM I KLASES HAPI SYTE SE MOS PO I FLISJA,AS QE IA FISHLLEVA.TASHI TE GJITH ATA QE ME OFENDONIN DIKUR DUAN TE JEN MIQ ME MUA,CE DO SE UN NUK MBAJ PER MIQ E MIKESHA DO INTERESAXHINJ DHE DO THASHETHEMEXHINJ....EHE NUK I DIHET FATIT JO....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Anakonda prej Tue Jun 19, 2012 5:18 am

Lamtumire dashuria ime e pamundur....

Eshte hera e fundit qe do qaj per dashurin,esht hera e fundit qe dcderdh lot per nje djal;esht hera e fundit qe do shkruaj poezi;Esht hera e fundit qe do mendoj per diker,esht hera e fundit qe ta permend emrin tend.U njohem nepermjet chatit,dhe nepermjet chatit u ndame.Teksa po rrija ne chat,me vijn 3 pikpyetjhe nga ai;edhe ia nisme muhabetit;ai iswhte nga i njejti qytet me mua;ishte edhe me i gjat,edhe pak me i madh se un ne moshe;e pyeta nese me njihte me tha po;e pyeta nese e njihja me tha po;nrejse diten e pare sme tregoi gje;por me kalimin e diteve filluam te hynim ne muhabet me njer-tjetrin;saqe prisja me paduri te mbaroja mesimet,qe te futesha ne chat e te flisja me te;un e kuptova qe ne fillim se kush ishte;e dija se qe ne muhabet i dhash hall qe iushte ai vetem ai;nejse i tregoja se cfare beja,me tregonte se cfare bente;dashuria ime e pamundur i fillon emri me shkreonjen N....e kuptova se kush ishte;sepse sa hewre qe dilja un ai pas mejhe vinte,me shihte e mbante cigaren ne dore;dhe fillonte e mendonte;sa her kaloja nga lagja e tij,dilte ne dritare e me shikonte;madje shu her sillej edhe si budalla;siesi te binte ne syrin tgim;nje dit isha e merzitur dhe i tregova arsyen sepse isha;ai me tha;A shkojm ne te dy si burre e si grua?te dy jemi te bukur,jemi te mir dhe jemi ber pwer njeri-0tjetrin;un qesha dhe te thash nuk i dihet jetes,nuk i dihet fatit;nje dit me thon se ti kishe kryer marredhenie te pambrojtura me nje moshataren time,edhe ajo priste nje femij nga ty;o zot desh me ra te fiket,ndjeva nje shtrengfim ne shpirt,dhe thash tashi te humba me te vertete;por te pakten ti nuk e mohove,u tregove i sinqerte dhe me the se ashtu ishte e verteta;fillova te qaja,te nesermen kalova nga shkolla,un isha me stytr mbushur me lot ;nuk po e kuptoja se ku po shkoja saqe deh me shtypi edhe makina;me fal qe lotet si ndaloj dot;vet me the nuk te jap dot lamtumire,por jam i detyruar te martohem me te per hir te femijes;ta dish se gjithmon ne zemren time do jesh vec ti;te dua me the;e u mundove te afroheshe;poor un te thash me lot ne sy;edhe nese ti nuk don at gocen te lutem harrome edhe qendro per hir te femijes me te;nuk dua te hyj ne mesin tuaj;po un te dua ty dhe jo atelme fal dashuria ime e pamundur jetofsh i lumtur me te;kushtuar cunit me te bukur te planetit(Nertil Hysa);lamtumire dashuri e pamundur
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DITARI........ Empty Re: DITARI........

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi