Programe Forum - Welcome
Dashuri Matematikore People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Dashuri Matematikore

Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Dashuri Matematikore

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 7:56 pm

Po ta shpreh tere dashurine time prej minus infinit deri neplus infinit .
Ti tani e di se te dua me shume se ekuacionet lineare me dy te panjohura dhe e di se per dashurine tone zberthehem ne faktore te thjeshte,atehere pse zemra jote rri e mbyllur ne kllapa gjarperore?!.
Pse s`me lejon qe zemren tende ta nxjerr nga kllapat por strukesh si numer negativ nen rrenjen katrore dhe vlera e dashurise tende te del imagjinare per mua .vazhdimisht po bej rrotacione rreth teje por kurrsesi nuk mundem te gjej kordinatat e perbashkta te zemrave tona dhe ne emër te dashurise sone ecila dita-dites potenciale nga infiniti .
Per dashurine tone jam thyer si integral kurse duart e mia rrine te shtrira si katetet e trekendeshit kendedrejte,
Teoreme e Pitagores eja,behu hipotenuza mbi krahet e mi e mos lejo qe grafiket e dashurise sone te jene divergjente
Nese me do atehere do te ndjej veten ne katrore e nese jo atehere zemrat tona do te barazohen me 0
Te kerkova ne bashksine e numrave real e nuk te gjeta ,dhe prape se prape funksioni i dashuriose sone eshte i pa caktuar


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuri Matematikore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 7:57 pm

Simptomat e semundjes dashuri i njoha qe kur u lindem, dhe s'ka ilac tjeter pervecse te me dashurosh ! Truri s'i mban dot ndjenjat e mia, te dua klith zemra, degjo si qan melcia! {Mjeksia}


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuri Matematikore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 7:57 pm

Integrali i ndjenjave te mia ne kufinjte nga une tek ti eshte i barabarte me termin shumedomethenes dashuri ! Rethuar nga padurimi, me shikon e te shikoj, ne baze te teoremes se dy policeve te dashuroj! {Matematika}


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuri Matematikore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 7:57 pm

E dashur, te dua. Une u linda per ty, ti u linde per mua Ky zjarr qe ma djeg shpirtin me mohimin tend do me hedhe ne rrethin e nente te ferrit, kurse pohimi yt, qofte edhe i heshtur do me bente zot te plotfuqishem ne parajsen e Dante Aligerit! {Letersia}


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuri Matematikore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 7:58 pm

Fytyra jote e bukur me kujton fasaden e hotel Tiranes, ndersa floket e tua derdhen supeve si burme pa fund. Ingranazhi i dashurise sime duke u rrotulluar ne kete burme pa fund, nga kontakti lind shkedia ndjenjash. Dashurome qe une si celiku e ti si betoni te kthehemi ne dashuri betonarme! {Inxhinieria}


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuri Matematikore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Estrela prej Fri Feb 17, 2012 1:02 pm

Une plus ti e barabart me dashurine ne katror..
Une plus ti plus dashuri e barabart me bebushin Very Happy:D
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Master prej Fri Feb 17, 2012 1:05 pm

hahahaha e bukur Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuri Matematikore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Estrela prej Sat Feb 18, 2012 10:57 pm

Une jam katrori,ti je fuqia besoj qe se bsahku do na vije pleqria Very Happy
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 6:39 am

1+1+5+9=1
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri Matematikore Empty Re: Dashuri Matematikore

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi