Programe Forum - Welcome
Kur mashkulli humb interesin për seks People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kur mashkulli humb interesin për seks

Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Embelsira prej Thu Sep 01, 2011 10:04 pm

Shumë burra vuajnë me problemin e ereksionit kur ata janë të stresuar apo sepse në jetën e tyre ka diçka që i shqetëson. Shpesh femrat fajësojnë veten kur partneri nis të shfaqë shenjat e para ndaj dëshirës së ulet për seks. Ato ndjejnë se ka diçka që nuk shkon mirë në tekniken tyre të të berit dashuri apo se partneri nuk i pëlqen më. Studiuesit mendojnë se disa nga arsyet që i bëjnë burrat të mos kenë dëshirë seksuale janë:

Lodhja
Nëse partneri juaj ka punuar shumë, duke u përpjekur të arrijë të pamundurën dhe të bëjë me te mirën në profesionin e tij, lodhja dhe mërzia, nëse gjerat nuk shkojnë ashtu siç do ai, mund të shkaktojë probleme në jetën tuaj seksuale. Kjo mund të shpjegojë humbjen e rastësishme të ereksionit, të cilën e vuajnë të gjithë burrat, por në kohë të ndryshme. Nëse bashkëshorti juaj humbet ereksionin gjatë aktit seksual, është shume e rëndësishme që të mbështesni atë dhe të mënjanoni akuzat për humbjen e interesit ndaj jush, apo të nisni një zënkë, pasi kjo do të përkeqësonte gjërat. Ndonjëherë një pushim i shkurtër para se të përpiqeni të rinisni aktin seksual, është ajo çka nevojitet, por nëse ai ende vazhdon të ketë vështirësi, ju thjesht tregoni mirëkuptimin tuaj dhe faktin se ai është vërtet i rëndësishëm për ju. Nëse marrëdhënia juaj po kalon probleme parash, shqetësime me fëmijët, vështirësi të tjera seksuale, apo zënkat e vazhdueshme, mund të jenë arsye të tjera për humbjen e dëshirës për seks të partnerit tuaj. Problemet emocionale mund të çojnë në vështirësi të ereksionit, pasi besimi apo ndjenja e intimitetit me partnerin ndikohet drejtpërdrejt. Të gjithë e dimë që është e vështire të ndizesh nëse dite pas dite borxhet shtohen. Nëse merrni nisma për të kaluar këto probleme financiare, vështirësitë tuaja mund të parandalohen, sidomos nëse nuk ka arsye të tjera psikologjike.

Vetëvlerësimi
Shqetësimi juaj, nëse partneri juaj mendon se vazhdoni të jeni tërheqëse, ndikon shumë në dëshirën tuaj për seks. Përpiquni të përmirësoni vetëvlerësimin tuaj dhe do të shihni se edhe ai do t'u shoh me sy tjetër. Diskutimi i ndjenjave është gjithashtu i rëndësishëm të shpjegoni ndjenjat tuaja për atë që ka ndodhur dhe të kërkoni ndihmë në përballimin e emocioneve që mund të jeni duke përjetuar. Burimi i shqetësimit mund të jetë marrëdhënia juaj dhe mënyra se si ai ndihet me ju. Inkurajoheni të hapet për ato që po ndodh me ju. Filloni duke thëne diçka të tillë si: "E di se me siguri mund të duket diçka koti, por…". Mos vazhdoni me shqetësimet tuaja për humbjen e dëshirës se tij. Inkurajoheni atë të bëjë të njëjtën gjë me ju, pasi ka gjasa që personi tjetër të jetë po aq i shqetësuar sa edhe vete ju. Në këtë mënyrë mund të veproni si një skuadër dhe ta zgjidhni problemin së bashku, në mënyrë që ta shmangni çështjen nga frika.

A është mire ai?
Nëse partneri juaj vuan rregullisht nga mungesa e ereksionit, ai duhet të kontrollohet. Vështirësia në ereksion mund të jetë një tregues i sëmundjeve si diabeti apo sëmundjes së zemrës. Mos e trembni partnerin tuaj, duke i thënë se mund të ketë një sëmundje serioze, por sugjerojini një kontroll për t'u siguruar se është mirë. Ai duhet ta informojë doktorin për të gjitha simptomat e humbjes së ereksionit dhe çdo problem tjetër shëndetësor që mund të ketë kaluar. Shpesh disa pilula, të rekomanduara nga doktori, mund ta risjellin ereksionin me lehtësi. Nëse doktori rekomandon se ka nevojë për teste të tjera apo trajtime për një sëmundje, është më mirë të veproni me shpejtësi, pasi problemet e shëndetit të pa kuruara mund të jenë me të vështira të riparohen në një fazë më të largët. Nëse e shtyni, pasi besoni se paaftësia e tij për të pasur ereksion vjen pasi ju nuk i dukeni tërheqëse, mund të mos e gjeni kurrë zgjidhjen që kërkoni. Tregoni kujdes për humbjen graduale të ereksionit për një periudhë të gjatë, pasi kjo ka gjasa të jetë një tregues sëmundjeje. Një humbje e shpejtë e ereksionit (për shembull në një rast), kjo ka gjasa të lidhet me shqetësime emocionale. Very Happy
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:05 pm

Sme ka ndodh noj her top jam nga kjo ane Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kur mashkulli humb interesin për seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Embelsira prej Thu Sep 01, 2011 10:07 pm

Hahaahaha fole ti ste rrin ty pa hyre ne keto tema haha mcncdd Pastaj duhet prove po nuk ishte prove nuk besoj gjo une haha


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Sahara prej Thu Sep 01, 2011 10:08 pm

ahahhaha... master do lodhesh pak po do e bindesh zeshkanen
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:13 pm

sahara flm per besimin zdo te zhgenjej


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kur mashkulli humb interesin për seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Sahara prej Thu Sep 01, 2011 10:14 pm

jam e sigurte per kete
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:16 pm

po flet nga eksperienca apo e ke me te ndegjuar Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kur mashkulli humb interesin për seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Sahara prej Thu Sep 01, 2011 10:18 pm

ahahaha me te degjuar... mos ki frike se ate nate dhe pse kishe pire nuk ndodhi gje Razz
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:19 pm

asnjeher nuk harroj te mbrohem Razz qe mos ndodhe gje apo ishte ti ajo qe u kujdese se se mbaj mend mire


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kur mashkulli humb interesin për seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Sahara prej Thu Sep 01, 2011 10:25 pm

u ngaterrove me zeshkanen me duket
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:27 pm

eheeeeeeeee


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kur mashkulli humb interesin për seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur mashkulli humb interesin për seks Empty Re: Kur mashkulli humb interesin për seks

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi