Programe Forum - Welcome
Mungesa per ty People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mungesa per ty

Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Mungesa per ty

Mesazh nga Master prej Sat Sep 03, 2011 6:24 am

Mi fali zoti krahet me t eperqafu
Me fali kembet me tu afru
Me fali gjakun dhe jeten
Me fali shpirtin dhe vdekjen
Me fali zoti me te thirr ne emer zerin
Qe te jetoj me fali ajrin
Ne kete bot me fali mua
Ty te fali per te te thene te dua

Pse pse u largove
pse ma ktheve shpinen shpejt me harrove
ishe e vetmja per mua te desha per grua
nuk desha te luaj me ty
se te doja pa kufi


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mungesa per ty Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Re: Mungesa per ty

Mesazh nga Embelsira prej Sat Sep 03, 2011 7:14 am

LARG-

Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje ???
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Re: Mungesa per ty

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 28, 2012 2:10 pm

Ishim miq per kok,
shum vite bashk qendruam,
por e gjetem veten te dashuruar.
Te thash te dua,
ti u talle me mua,
por me kalimin e kohes ndryshova,
e ti pas meje rende duke shpresuar
se do te te dua perseri,
me the te dua,
e un te pyeta kush je ti?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Re: Mungesa per ty

Mesazh nga Almita prej Fri Jun 08, 2012 2:00 pm

me mungon naten
me mungon diten
me mungon per jet
ku je futur se te dua per jet


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 22

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Re: Mungesa per ty

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:56 am

Të ka ndodhur ndonjëherë që të të mungojë një njeri i panjohur..?
Që vetëm në pakë ditë njohjeje të të bëhet njeriu që i kushtonë ç'do veprimë tëndin..?
Të ka ndodhur ndonjëherë që vetëm ne pakë ditë njohjeje të të mungojë gjithëçka që nuk e ke patur kurrë nga ai njeri..?
Të ka ndodhur ndonjëherë që ç'do fjalë që ai njeri thotë të të godasi thellë në zemër...?
Të ka ndodhur ndonjëherë që ai njeri i panjohur të të kthehet në gjithëçka...?
Ajri që thithë të mbajë emrin e tijë..??
Të jetë protagonisti kryesor në ëndërrat e tua...?
Të të marrë malli për atë që nuk e ke patur kurrë..?
Të jeshë vetëm, dhe të mos ndihesh ashtu vetëm e vetëm se je duke menduar për atë..?
Të ka ndodhur ndonjëherë që të mendoshë ç'do detajë për takimin e parë...?
Të ndjeshë nevojën e atijë përqafimi që nuk e ke patur asnjëherë...?
Të qeshësh me veten kur mendonë për shtrëngimin e duarve të tua me të tijë..?
Të frikësohesh, kur mendonë se nuk do takoheni kurrë..?
Të mërzitesh kur mendonë se mund të jetë dikush tjetër në vëndin tënd..?
Më thuaj...
Të ka ndodhur ndonjëherë, që dikush i panjohur të të kthehet në njeriun më të shtrenjtë...?
Portretin e tijë ta gjeshë tek të gjithë kalimtarët por prapë ta kërkosh si e çmendur në ç'do sekondë..?
Ta keshë të nevojshme një: 'çfarë bën, mirë je?' nga ai?
Të bëshë gjithëçka vetëm e vetëm që ai të kuptojë sadopakë që është shumë i rëndësishëm për ty..?
... Por prapëseprapë të mos fitoshë zemrën e tijë...???

Më thuaj, ty të ka ndodhur ndonjëherë...???

Do Të Dua Përgjithëmonë ......
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Re: Mungesa per ty

Mesazh nga Master prej Wed Feb 13, 2013 7:36 pm

Me mungon cdo sekond


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mungesa per ty Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa per ty Empty Re: Mungesa per ty

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi