Programe Forum - Welcome
Tenxherja më e shtrenjtë në botë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Tenxherja më e shtrenjtë në botë

Shko poshtë

Tenxherja më e shtrenjtë në botë Empty Tenxherja më e shtrenjtë në botë

Mesazh nga Master prej Mon Jun 27, 2011 8:05 pm

Tenxherja më e shtrenjtë në botë F.0622183702948_m

Dyqani kinez Xhuo Xhan në Changchin, qyteti kryesor i provincës kineze Jilin, ka vendosur ta shesë tenxheren më të shtrenjtë në botë. Me një çmim prej 380.000 funtesh këtë tenxhere mund ta blejnë vetëm më të pasurit për gruan ose dashnoren e tyre (ose për të dyja).

Tenxherja vjen së bashku me një palë dorëza prej arit të pastër dhe një dorëz tjetër në kapak, me peshë të përgjithshme prej 738 gramë, ndërsa detajet tjera janë po ashtu të zbukuruara me 13 diamante.

Zëdhënësi i Fissler China, kompania simotër e së cilës në Gjermani prodhon këtë produkt luksoz, tha: “Secili blerës i tenxheres do të përjetojë shërbimet tona më të mira. Ai/ajo jo vetëm se do të ftohet në majën e restorantit Michelin në Evropë me dhjetë shokë/shoqe, por po ashtu kompania do t’ia dërgojë tenxheren pronarit në adresë me një Rolls’Royce”. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi