Programe Forum - Welcome
Piceri edhe në Hënë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Piceri edhe në Hënë

Shko poshtë

Piceri edhe në Hënë Empty Piceri edhe në Hënë

Mesazh nga Master prej Tue Sep 06, 2011 5:58 am

Piceri edhe në Hënë F.0901164423977_m
Dega japoneze e zinxhirit ndërkombëtarë të picave “Domino’s”, me fushatën e re të marketingut vendosi të mposhtë konkurrentët e vet. Ata njoftuan se do të hapin një restorant në sipërfaqen e Hënës.
“Domino’s” me vite po lufton kundër konkurrentit të vet “Pizza Hut”, me fushata të ndryshme marketingu. Pasi më 2001 shërbyen pica për astronautët në Stacionin Ndërkombëtarë Hapësinorë (ISS), “Domino’s” vitin e kaluar, në shënimin e 25 vjetorit të ekzistimit në Japoni, një personi ia pagoi 2.5 milionë funta për vetëm një orë shpërndarje të produkteve të tyre.

Tash, aksioni më i ri pritet të kushtojë 13.4 miliardë funta, ku 4.5 miliardë do të përdoren për transportin special të 70 tonelatave të materialit të ndërtimit dhe përgatitjen e picave në Hënë.

Restoranti do të ketë përmasat prej 26 metra katrorë, ndërsa personeli i cili pritet të punojë atje do të jetojë në Hënë. Kur do të hapet ky restorant, e dinë vetëm në “Domino’s”. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Piceri edhe në Hënë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Piceri edhe në Hënë Empty Re: Piceri edhe në Hënë

Mesazh nga Alessia prej Tue Sep 06, 2011 9:08 am

se besoj qe te ket piceri ne hene...


Piceri edhe në Hënë Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi