Programe Forum - Welcome
Shpallet lista e fituesve në Universitete, më 12 shtator nisin regjistrimet People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Shpallet lista e fituesve në Universitete, më 12 shtator nisin regjistrimet

Shko poshtë

Shpallet lista e fituesve në Universitete, më 12 shtator nisin regjistrimet Empty Shpallet lista e fituesve në Universitete, më 12 shtator nisin regjistrimet

Mesazh nga Master prej Sun Sep 11, 2011 6:46 am


Kliko ketu per emrat
Ministria e Arsimit deklaroi sot se ditën e hënë më 12 shtator do të fillojnë regjistrimet e studentëve fitues në Universitetet shtetërore. Si në vitet e mëparshme, regjistrimi do të bëhet me dy stade: regjistrimi paraprak dhe ai përfundimtar.
Procesi i regjistrimit i përket raundit të parë të pranimeve në universitete. Raundi i dytë i pranimeve do të realizohet për vendet që do të rezultojnë të paplotësuara në universitete, pas mbylljes së regjistrimit përfundimtar.
Aplikimi për raundin e dytë do të bëhet me anë të Formularin A3. Në këtë raund të dytë dhe të fundit pranimesh do të ketë një fazë tjetër regjistrimesh, afatet dhe modalitetet e së cilës do të bëhen të ditura më vonë nga MASH.
Udhëzimi i MASH vë theksin tek rëndësia e respektimit të afateve të regjistrimeve nga kandidatët për studentë. Ata duhet të regjistrohen paraprakisht në programin e studimit, ku janë shpallur fitues, pranë sekretarive mësimore të fakulteteve nga data 12 shtator deri në datën 18 shtator, nga ora 8.00 deri në orën 18.00.
Në bazë të regjistrimeve paraprake të kryera dhe të vendeve të paplotësuara, AKP, në datën 23 shtator 2011, do të shpallë listën përfundimtare të kandidatëve fitues, duke ruajtur parimin Meritë-Preferencë, që do të publikohet edhe në faqen e MASH.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Shpallet lista e fituesve në Universitete, më 12 shtator nisin regjistrimet Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi