Programe Forum - Welcome
Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen

Shko poshtë

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen Empty Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen

Mesazh nga Master prej Tue Sep 13, 2011 5:23 am

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen F.0911001022651_m
Njerëzit e dehur janë të vetëdijshëm për sjelljen e tyre jo të mirë, por thjeshtë nuk shqetësohen për të- zbulon një studim i Universitetit Missouri.
Në momentin kur gabojnë, aktiviteti i pjesës së trurit që është përgjegjëse për përcjelljen e sjelljes rritet. Sinjalet alarmuese shtrihen në pjesët tjera trunore duke treguar se diçka nuk është në rregull.

Megjithatë, te njerëzit e dehur këto sinjale janë dobët të shprehura, për çka ata vazhdojnë të jenë të vetëdijshëm për sjelljen e tyre të keqe, por nuk shqetësohen për pasojat.

“Në rrethana të caktuara zvogëlimi i alarmeve trunore mund të jetë gjë e mirë, sepse disa njerëz, siç janë ata anksiozë dhe të prirë ndaj ankthit, janë më të ndjeshëm ndaj gjërave që po shkojnë keq. Tek ata, një sasi e vogël e alkoolit mund ta zvogëlojë këtë ndjenjë, që dukshëm mund t’ua ndryshojë jetën”, ka thënë udhëheqësi i studimit, Bruce Bartholow. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen Empty Re: Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 13, 2012 5:53 am

Jan si cke me te,edhe pse bejn sikur nuk jan te etedijshem sepse duan qe te bien ne qender te vemendjes.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen Empty Re: Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:29 am

varet me tipa ka qe mbajne ka qe nuk mbajne


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen Empty Re: Të dehurit janë të vetëdijshëm për sjelljen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi