Programe Forum - Welcome
Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë

Shko poshtë

Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë Empty Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë

Mesazh nga Master prej Thu Sep 15, 2011 2:52 pm

Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë Cift_pune-300x253
Burrat me zë të trashë janë më të suksesshëm në ngashënjim sepse femrat nuk e harrojnë atë ngjyrë, pohojnë shkencëtarët.
Femrat janë shumë të ndjeshme në ngjyrën e zërit dhe ato më parë do t’i nënshtrohen zërit të trashë sesa tonit të lartë. Shkencëtarët nga universiteti Aberdin thonë se damat me anë të ngjyrës së zërit vlerësojnë cilësinë gjenetike por edhe disa cilësi të tjera siç janë sjelljet josociale dhe mungesa e emocioneve.
Kur e vlerësojnë partnerin e vet potencial, femrat bazohen në ndjenjat e veta për të pasur sa më shpejt informata për tiparet burrave por edhe me sjelljen e tij në të kaluarën.
Pos zërit që ndikon në zgjedhjen e partnerit, është dëshmuar se kujtesa femërore “punon” mirë kur informata i merr nga ndonjëri me ngjyrë të thellë zëri.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë Empty Re: Burrat me zë të trashë lënë përshtypje më të mirë

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 4:35 am

po,ato te fusin friken
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi