Programe Forum - Welcome
Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba

Shko poshtë

Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba Empty Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba

Mesazh nga Master prej Thu Sep 15, 2011 2:54 pm

Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba Bebe_baba-300x300
Meshkujt duket se janë biologjikisht të prirur për t’u kujdesur për fëmijët e tyre, thonë shkencëtarët.
Ata kanë zbuluar se niveli i testosteronit ulet tek meshkujt pasi ata bëhen baballarë.
Kjo i bën meshkujt që të jenë më të lidhur me familjen e më pak të prirur për tradhti, raporton BBC.
Testosteroni rrit dëshirën seksuale tek meshkujt.
Por zbulimi i bërë së fundmi tregon se niveli i testosteronit bie ndjeshëm kur mashkulli bëhet baba.
Sidomos në muajt e parë të lindjes së fëmijës, testosteroni është tejet i ulët.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba Empty Re: Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba

Mesazh nga KITTY prej Sat Sep 17, 2011 7:49 am

po mir muajt e par te lindjes , po ce do se me pas testosteroni rritet prap...:p
ne fund te fudnit nje mashkull qe ka ne gjak tradhetine nk ndalet para asgje, as pas lindjes se femijes...
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba Empty Re: Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 4:32 am

nje zot e di se cheqim ne te shkretat me ta
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba Empty Re: Ja pse një mashkull bëhet më besnik kur bëhet baba

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi