Programe Forum - Welcome
Hotel lundrues në kapsula People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Hotel lundrues në kapsula

Shko poshtë

Hotel lundrues në kapsula Empty Hotel lundrues në kapsula

Mesazh nga Master prej Thu Sep 15, 2011 3:09 pm

Hotel lundrues në kapsula 28-kapsula_2808112100_1-300x175
Amsterdam, 28 gusht – Është ankoruar si një varkë, por duket si të ishte një anije kozmike. Origjina e hotelit me dhoma në formën e kapsulave, ofron mikpritje në ujërat e Deen Haag (Scheveningen) në Holandë. Veza me muret prej portokalli, e marrë hua nga platformat e naftës, ka tre krevate të rehatshme dhe përveç hapësirës së rrumbullakët (4.25 metra diametri), ka edhe një banjë kimike për rastet urgjente. Në vitin 2004 (Free Architecture Surf Terrain) lindi si një projekt artistik nga një projekt i vitit 1972, por tani pronari Denis Oudendijk ka tri modele të ndryshme gati për t’i përdorur dhe po mendon për vende të tjera të mundshme në Amsterdam dhe Nantes, transmeton BW.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Hotel lundrues në kapsula Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi