Programe Forum - Welcome
Gruaja që ka ruajtur mesazhet e celularit që nga viti 1999 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gruaja që ka ruajtur mesazhet e celularit që nga viti 1999

Shko poshtë

Gruaja që ka ruajtur mesazhet e celularit që nga viti 1999 Empty Gruaja që ka ruajtur mesazhet e celularit që nga viti 1999

Mesazh nga Master prej Sat Sep 17, 2011 2:24 pm

Gruaja që ka ruajtur mesazhet e celularit që nga viti 1999 Mobile-300x211
Tracey Moberly, gazetarja angleze, është aq e lidhur me mesazhet e celularëve, aq sa ka ruajtur secilin prej tyre që nga viti 1999.
Që prej 12 vitesh ajo ruan çdo mesazh, madje edhe duke i mbajtur shënim në ndonjë letër në qoftë se i ngarkohet memorja e celularit. Tani ajo ka vendosur t’i publikojë këto mesazhe në një libër, të cilët rrëfejnë jetën e saj që nga fillimi i këtij mijëvjeçari.
“Disa njerëz mendojnë se unë e jam fiksuar, por mua më pëlqen shumë kur herë pas here u kthehem mesazheve të vjetra. Është njësoj si të mbash një ditar,” është shprehur ajo.
Mesazhet e saj kujtojnë të gjithë periudhën e saj mbas divorcit, rindërtimin e jetës së saj dhe reagimet e kolegëve të saj rreth ngjarjeve, si: atentati i Kullave Binjake më 9/11 dhe tërmeti i Haitit.
Në librin e saj që do ta titullojë “Text Me Up!” ajo do të veçojë mesazhin më të rëndësishëm, të cilin e kishte gjetur në celularin e babait të saj:
“Ai u nda nga jeta përpara disa vitesh dhe kur unë ja hapa celularin pas disa kohësh më doli një mesazh i palexuar, që shkruante thjeshtë ‘Jam babi’.
Mendoj se ai ka dashur të më dërgojë një mesazh dhe aksidentalisht ja ka dërguar vetes. Kur e lexova këtë mesazh, m’u rrënqeth mishi dhe m’u ngritën flokët përpjetë… Kjo tregon se sa të rëndësishëm mund të jenë mesazhet gjatë jetës sonë.”


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gruaja që ka ruajtur mesazhet e celularit që nga viti 1999 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi