Programe Forum - Welcome
Korrupsioni, INSTAT: Shëndetësia kryeson për ryshfete People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Korrupsioni, INSTAT: Shëndetësia kryeson për ryshfete

Shko poshtë

Korrupsioni, INSTAT: Shëndetësia kryeson për ryshfete Empty Korrupsioni, INSTAT: Shëndetësia kryeson për ryshfete

Mesazh nga Master prej Wed Sep 21, 2011 4:27 pm


Sektori më i korruptuar në Shqipëri rezulton të jetë ai i shëndetësisë. Në këtë përfundim ka arritur një studim i publikuar sot nga Instituti i Statistikave (INSTAT) në lidhje me fenomenin e korrupsionit. Sipas të dhënave të studimit rezulton se vlera mesatare e dhënies së rryshfetit është 43 euro. korrupsioni ka rezultuar më i lartë në zonat rurale, ndërkohë që pjesa më e madhe e ryshfetit jepet për mjekët e pastaj policët. Plot 71% e rasteve ku qytetarët deklarojnë se japin ryshfet për një problem apo një tjetër janë ato që paratë në formën e ryshfetit i marrin bluzat e bardha dhe policët. vijon


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Korrupsioni, INSTAT: Shëndetësia kryeson për ryshfete Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi