Programe Forum - Welcome
Më të pasurit e Amerikës, kryeson listën Bill Gates People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Më të pasurit e Amerikës, kryeson listën Bill Gates

Shko poshtë

Më të pasurit e Amerikës, kryeson listën Bill Gates Empty Më të pasurit e Amerikës, kryeson listën Bill Gates

Mesazh nga Master prej Thu Sep 22, 2011 5:01 pm


Revista prestigjoze Forbes ka publikuar listën e 400 personave më të pasur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lista hapet me shefin e Microsoft, Bill Gates i cili zotëron një pasuri prej 59 bilion dollarësh, mbyll 10-en e parë, Alice Walton me një pasuri që kap shifrën e 20.9 bilion dollarëve.
I vetmi person ndër 20 të parët, pasuria e të cilit ka shënuar rënie gjatë një viti, është vendi i dytë në listë, Warren Buffett. Pasuri e tij ka rënë me 6 bilion. Aktualisht, pronari i kompanisë Berkshire Hathaway zotëron një pasur prej 39 bilion dollarësh. Hendeku mes Buffet dhe mikut të tij Bill Gates është thellluar teper gjate ketij viti.
Në vendin e tretë të listës së Forbes, renditet pronari i kompanisë Oracle, Larry Ellison me një pasuri prej 33 bilion dollarësh.
FORBES| 10 më të pasurit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Bill Gates 59 b
Warren Buffett 39 b
Charles Koch 25 b
David Koch 25 b
Christy walton & family 24.5 b
George Soros 22 b
Sheldon Adelson 21.5 b
Jim Walton 21.1 b
Alice Walton 20.9 b


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më të pasurit e Amerikës, kryeson listën Bill Gates Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi