Programe Forum - Welcome
Dibër, tritoli vret dy persona  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Dibër, tritoli vret dy persona

Shko poshtë

Dibër, tritoli vret dy persona  Empty Dibër, tritoli vret dy persona

Mesazh nga Master prej Wed Jun 29, 2011 9:50 am

Dy persona vëlla e motër humbën jetën mëngjesin e sotëm nga shpërthimi një sasie tritoli në banesen e tyre në fshatin Brest të komunes Kastriot në Diber. Viktimat jane dy femijet e Arif Kurtit, banor i ketij fshati.
Mavlin Kurti 19 vjec humbi jeten i pari nga shperthimi e me pas edhe Nexhmie Kurti 20 vjec, e cila humbi jeten ne spitalin e qytetit te Peshkopise. E plagosur rende eshte nena e tyre Violeta Kurti, e cila pas kurimeve te para ne spitain e Peshkopise eshte derguar me urgjence ne Spitalin Ushtarak ne Tirane.

Pas shperthimit ishin te afermit e viktimave ata qe nxituan per t'i derguar me urgjence ne spitalin e qytetit. Mjeket munden te shpetojne zonjen e shtepise, por jo vajzen e saj 20 vjec e cila humbi jeten per shkak te plageve te renda qe ka marre.

Sipas te dhenave te para ngjarja ndodhi kur nje sasi e konsiderueshme tritoli eshte ndezur nga shperthimi aksidental i nje bombule gazi rreth ores 5:00 te mengjesit te sotem. Bombula e gazit ka shperbyer si detonator per eksplozivin shperthimi te cilit i ka marre jeten dy te rinjve. Sipas policise tritoli ishte pergatitur per t'u perdorur per peshkim.

Policia nderkohe po vijon hetimet dhe po sqaron rrethanat se si sasia e eksplozivit eshte gjendur ne kete banese. Nga shperthimi edhe banesa e familjes Kurti ka pesuar demtime te konsiderueshme.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi