Programe Forum - Welcome
Mjekët i thanë se ka gjendër në bark, 21-vjeçarja lind fëmijën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mjekët i thanë se ka gjendër në bark, 21-vjeçarja lind fëmijën

Shko poshtë

Mjekët i thanë se ka gjendër në bark, 21-vjeçarja lind fëmijën Empty Mjekët i thanë se ka gjendër në bark, 21-vjeçarja lind fëmijën

Mesazh nga Master prej Mon Sep 26, 2011 4:57 pm

Mjekët i thanë se ka gjendër në bark, 21-vjeçarja lind fëmijën Femija_shtatzene
Një vajzë lindi fëmijë pesë orë pasi i ishte diagnostikuar nga mjekët që i kanë thënë se në bark kishte gjendër kanceroze.
Protaginistja e ngjarjes, një 21-vjeçare solli në jetë një fëmijë në qytetin e Dusseldorfit. Sandra F., u zgjua natën nga dhembje në pjesën e poshtme të barkut.
Pas njoftimit të shërbimit të ambulancës, gjatë fazës së amnezisë, vajza ka përjashtuar se ishte shtatzënë, ndërsa më pas iu nënshtrua një ekografie.
Mjeku doli në përfundimin se në stomakun e vajzës ishte rritur një gjendër jo normale dhe për siguri e dërgon në një klinikë tjetër për kontrolle të mëtejshme.
Pasi mbërriti në Klinikën Evangjelike të Dusseldorfit, gjinokologët panë se bëhet fjalë se gjendra është një fetus dhe dhembjet janë ato klasiket të një shtatzënie. Kështu, në 9.16 të mëngjesit, Sandra F. Solli në jetë fëmijën e saj 2 kg e 600 gramë, për 43 cm gjatësi. “Eshtë e pabesueshme, por fantastike”, ka komentuar nëna e pavetëdijshme, sipas “Bild”.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mjekët i thanë se ka gjendër në bark, 21-vjeçarja lind fëmijën Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi