Programe Forum - Welcome
Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Shko poshtë

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Empty Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Mesazh nga Master prej Sat Oct 01, 2011 6:47 am

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Dashuria_online_412824190-150x150
Dashuria online eshte bere nje gje e perbashket, por gjithmone duhet te jeni te kujdesshem, sepse nga ana tjeter e webit, mund te kete disa mashtrime.
Per fat te keq mashtrimet jane gjithnje e me zakonshme, ja perse ju sjellim kete lajm te pakendshem.
Hajdutet kane bere shaka me nje grup njerezish ne kerkim te dashurise, nepermjet faqeve te internetit dhe chatit, te bere posacerisht per njohjen e personave.
Sipas nje studimi te fundit te kryer nga psikologia Monica Whitty ne universitetit e Leicester, 2 per qind e te intervistuarve njohin dike qe kane qene te mashtruar nga dashuria.
Shohim se eshte nje shifer e larte, duke patur parasysh se aty eshte gjithmone dikush qe ka mohuar apo genjyer per shkak te sikletit.
Nuk eshte e lehte te zbulosh keto persona, sepse zakonisht “vishen” virtualisht duke venodsur ne site, ne vend te fotove te tyre, foto te nje personi terheqes, duke u paraqitur si person i dashur derisa viktima nuk bie ne kurth.
Pervec kesaj, nese viktima nuk ka para, atehere i kerkojne partnerit qe te depozitojne para ne llogarine e tyre. Ne parim, behet fjale per kapital qe riciklohet, ndoshta nga mashtrimet e tjera.
Per psikologen, demi eshte dyfish, pervec humbjes se parave ose ne perfshirjen e nje mashtrimi, eshte edhe dhimbja e nje fundi dashurie. Keto marredhenie bejne qe te humbasi besimi dhe poshterojne thellesisht njerezit.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Empty Re: Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Mesazh nga KITTY prej Sat Oct 01, 2011 3:38 pm

hmm jam sh dakort qe ekzistojn mashtrimet dhe qe kam perjetuar genjeshtra te tilla 'online' megjithese jo ne fazen drastike te vjedhjes se parave..ajo qe mund te them pervec zgenjimit, keto gjera me kane bere me te forte dhe te mund te njoh boten ne nje tjeter kendveshtrim duke mos e menduar jo dhe aq te bukur, po te mbushur edhe me njerez genjeshtare e te pabese qe mund te te lendojn dashur pa dashur me fjalet dhe veprimet e tyre..
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Empty Re: Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Mesazh nga Master prej Sun Oct 02, 2011 5:55 pm

un sjam i till as kam perfunduar i till


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Empty Re: Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Mesazh nga Embelsira prej Sun Oct 02, 2011 7:31 pm

Amon mos e provoni se vetem lendime zhgenjime do keni haha


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Empty Re: Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 7:21 am

aahahahahahha po un jam aq inteligjente saqe ti kuptoj ato shpirti e zemra qe me dergojn neper fb,chate,apo mp ne forume
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime Empty Re: Dashuria online mund te jete e rrezikshme dhe e mbushur me mashtrime

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi