Programe Forum - Welcome
Ish-presidenti Ramiz Alia 3 ditë në morg, të djelën ceremonia mortore People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ish-presidenti Ramiz Alia 3 ditë në morg, të djelën ceremonia mortore

Shko poshtë

Ish-presidenti Ramiz Alia 3 ditë në morg, të djelën ceremonia mortore Empty Ish-presidenti Ramiz Alia 3 ditë në morg, të djelën ceremonia mortore

Mesazh nga Master prej Fri Oct 07, 2011 12:26 pm


Trupi i pajetë i ish-presidentit të Shqipërisë Ramiz Alia do të qëndrojë në morg deri ditën e djelë, ditë kur do të zhvillohet edhe ceremonia mortore.
Njëra nga vajzat dhe djali i ish-presidentit Alia ndodhen në Suedi dhe duhet të vijnë në Shqipëri për procedurat.
Presidenti i parë shqiptar i shtetit pluralist Alia ndërroi jetë rreth orës 07:00 të mëngjesit të sotëm në spitalin e Senatoriumit në kryeqytet pasi ka pësuar trombozë ndërsa vuante prej kohësh nga trenboembolia pulmonare dhe për këtë arsye ai ndodhej në spital prej 4 ditësh.
Ramiz Alia ka lindur më 18 tetor 1925. Është me orgjinë nga Gjakova e Kosovës, lindi në Shkodër, u arsimua në Rusi dhe prej 70 vitesh jeton në kryeqytet.
Menjëherë pas lajmit për vdekjen e tij, ministri i Shëndetësisë Peitrit Vasili ka urdhëruar kryerjen e të gjitha procedurave të nevojshme me trupin e pa jetë që ndodhet në morgun e QSUT.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ish-presidenti Ramiz Alia 3 ditë në morg, të djelën ceremonia mortore Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi