Programe Forum - Welcome
Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?!

Shko poshtë

Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! Empty Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?!

Mesazh nga Master prej Fri Oct 07, 2011 12:28 pm

Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! Berlusconi-300x183
Kryeministri italian Silvio Berlusconi ka sugjeruar ndryshimin e emrit të partisë së tij nga “Forca Italia” në “Forza Gnocca” (qe mediat prestigjoze nderkombetare e kane pershtatur ne “Go Pussy”) në shenjë kundërpërgjigjeje ndaj sondazheve që tregojnë popullaritetin e tij në ulje. Politikani kontraversal i “Forza Italia” që do të thotë ndryshe “Go Italy” po vuan këtë popullaritet në ulje për shkak të vështirësive ekonomike por kryesisht edhe për shkak të skandaleve seksuale në të cilat është përfshirë dhe mbetet nën proces gjykimi. Berlusconi po lufton me pretendimet e prokurorisë se ka realizuar festat e seksit të quajtura “bunga bunga” me aktore e prostituta me të cilat ka realizuar lojra seksi dhe marrëdhënie të tjera në vilën e tij. Sipas asaj çka raporton sondazhi i kompanisë “IPR Marketing Institutë” në shtator popullariteti i Berlusconit në 24 përqind. Media e citoi Berlusconin të jetë përgjigjur në parlament se “ne do ti ndryshojmë emrin partisë sonë pasi njerëzit nuk e ndjejnë më në zemër. Do të shqyrtojmë ndonjë sugjerim. Më është thënë se emri që mund ti vendosim partisë që të ketë suksesin më të madh është ‘Go Pussy!’”. Në fakt ironia e Berlusconit duket qartazi në drejtim të italianëve ndërsa emri “Forza Italia” u vu prej tij në vitet 90’ kur i hyri politikës dhe kishte si frymëzim futbollin dhe dashurinë e tij për këtë sport.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! Empty Re: Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?!

Mesazh nga erlind.f.l prej Sat Dec 10, 2011 6:09 pm

amerika: thote ikja e berluskonit renia e nje perandorie
erlind.f.l
erlind.f.l
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 96
Reputation : 0
Join date : 05/12/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! Empty Re: Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?!

Mesazh nga erlind.f.l prej Sat Dec 10, 2011 10:11 pm

nattenn
erlind.f.l
erlind.f.l
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 96
Reputation : 0
Join date : 05/12/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?! Empty Re: Ironia e Berluskonit: “Forca Italia” kthehet në “Go Pussy”?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi