Programe Forum - Welcome
Ulja e temperaturave, bien reshjet e para të borës në veri te vendit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ulja e temperaturave, bien reshjet e para të borës në veri te vendit

Shko poshtë

Ulja e temperaturave, bien reshjet e para të borës në veri te vendit Empty Ulja e temperaturave, bien reshjet e para të borës në veri te vendit

Mesazh nga Master prej Sun Oct 09, 2011 8:40 am


Ulja e temperaturave në të gjithë vendin ka shkaktuar reshjet e para të borës në Veri. Informacionet nga korrespondenti atje tregojnë se reshjet e para të dëborës kanë rënë në lartësinë 1 mijë metër, por ajo ende nuk ka sjellë vështirësi në qarkullim.
Dëborë ka nisur të bjerë edhe në Librazhd. Korrespondenti atje njofton se dëbora ka zbardhur Malin e Shbenikut dhe të Sopotit. Ndërkaq në zonat më të ulëta në të gjithë vendin ka patur reshje të dendura shiu 48 orët e fundit, por edhe këto nuk kanë shkaktuar dëme apo vështirësi në qarkullim.
Probleme jo shumë të rëndësishme janë shfaqur kryesisht në lagjet e qyteteve ku nuk kanë funksionuar kolektorët apo në ato lagje ku infrastruktura është e dëmtuar. Nëpër prefektura ka nisur organizimi për të analizuar situatën dhe për të marrë masa për dimrin.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ulja e temperaturave, bien reshjet e para të borës në veri te vendit Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi