Programe Forum - Welcome
Policia britanike kap nëntë klandestinë shqiptarë të fshehur në kamion People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Policia britanike kap nëntë klandestinë shqiptarë të fshehur në kamion

Shko poshtë

Policia britanike kap nëntë klandestinë shqiptarë të fshehur në kamion Empty Policia britanike kap nëntë klandestinë shqiptarë të fshehur në kamion

Mesazh nga Master prej Sat Oct 15, 2011 9:32 am


Nëntë shqiptarë të fshehur në skutat e një kamioni të ngarkuar me mobilje që shkonte drejt Britanisë së Madhe kanë përfunduar në duart e policisë. Ata kishin kaluar plot 14 orë në të tilla kushte duke udhëtuar derisa janë zbuluar prej policisë kufitare. Kjo e fundit kishte pikasur kamionin me targa Rumanie i cili kishte patur një kontratë për të dërguar disa mobilje në një dyqan të IKEA-s në Gateshead. Lëvizjet e qenve të kontrollit kufitar dhe dyshimet e shprehur kanë çuar policët deri tek kontrolli i imtësishëm në këtë terminal. Media britanike thotë se shqiptarët ishin të mbuluar me baltë, të vendosur pirg mbi njëri-tjetrin dhe të gjithë të moshës mes 20-50 vjeç. Ata janë marrë në pyetje nga policia përpara se të ktheheshin mbrapsht në Holandë prej nga ku kishin ardhur. Javës së kaluar kamioni ishte nisur nga Bukureshti në Rumani dhe kishte udhëtuar përmes Evropës e në Amsterdam mori shqiptarët të cilët ishin të dëshpëruar në dëshirën e tyre për të mbërritur në Britaninë e Madhe.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Policia britanike kap nëntë klandestinë shqiptarë të fshehur në kamion Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi