Programe Forum - Welcome
Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje

Shko poshtë

Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje Empty Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje

Mesazh nga Master prej Sat Oct 15, 2011 9:39 am

Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje Familja-300x223
Prindrit mund të përmirësojnë jetën familjare në tërësi nëse vendosin të fikin televizorët dhe kompiuterat. Ekspertët konstatojnë se sipas studimeve avantazhet e teknologjisë të shoqëruara me axhendën hermetike kanë sjellë ndryshimin e raporteve për kohën që prindrit dhe fëmijët i kushtojnë njëri tjetrit në një familje. Studiuesit thonë se njerëzit të cilët i kushtojnë më shumë kohë teknologjisë dixhitale kanë më shumë mundësi të jenë të kequshqyer, më bëjnë më pak ushtrime. Profesori Kelly Wacinik nga Universiteti i Missouri në Shtetet e Bashkuara tha se “të fikësh pajisjet dixhitale do të thotë në mbash në nivelin e duhur marrëdhëniet brenda familjes”.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje Empty Re: Studimi, fikja e televizorit dhe kompiuterave përmirëson jetën në familje

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 7:13 am

sa mire poo rri gjith diten atehere ndez-fik,fik-ndiz tv.........
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi