Programe Forum - Welcome
Ekstradohet nga Greqia, u kap në kufi duke trafikuar fëmijën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ekstradohet nga Greqia, u kap në kufi duke trafikuar fëmijën

Shko poshtë

Ekstradohet nga Greqia, u kap në kufi duke trafikuar fëmijën Empty Ekstradohet nga Greqia, u kap në kufi duke trafikuar fëmijën

Mesazh nga Master prej Wed Oct 19, 2011 8:45 am


Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, ditën e sotme, datë 18.10.2011, ka kryer ekstradimin nga Athina/Greqi, të i shtetasit shqiptar Gëzim Fuat Xhambazi, vjeç 38, lindur në Bilisht/Devoll.
Shtetasi Gëzim Xhambazi, me datë 24.02.2010, është kapur nga autoritete Greke të zbatimit të ligjit, ku nga kontrolli i ushtruar në mjetin e tij, i është gjetur fëmija M.K., të cilën ky shtetas e kishte kaluar ilegalisht në shtetin Grek.
Nga policia greke, më datë 26.02.2010, është deportuar përmes Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë/Devoll, shtetasja Teuta K., së bashku me dy fëmijët e saj vajzën M.K., të gjetur në mjetin e shtetasit Gëzim Xhambazi dhe djalin A. K..
Ndërkohë Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin nr.86, datë 26.03.2010, ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në Burg“ për kryerjen e veprës penale “Ndihmë për kalim të paligjshëm kufiri“, parashikuar nga neni 298/1 i Kodit Penal.
Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athinën, u bë i mundur arrestimi me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë i shtetasit Gëzim Xhambazi, më datë 05.04.2011, në Greqi .


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ekstradohet nga Greqia, u kap në kufi duke trafikuar fëmijën Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi