Programe Forum - Welcome
Incident racist në Maqedoni: Shqiptari i vdekur është shqiptar i mirë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Incident racist në Maqedoni: Shqiptari i vdekur është shqiptar i mirë

Shko poshtë

Incident racist në Maqedoni: Shqiptari i vdekur është shqiptar i mirë Empty Incident racist në Maqedoni: Shqiptari i vdekur është shqiptar i mirë

Mesazh nga Master prej Wed Oct 19, 2011 8:47 am


Shpërthejnë incidentet me fyerje raciste ndaj shqiptareve ne Maqedoni. Incidentet kane ndodhur ne dy takime shqiptaro-maqedonase ne fund jave ne derbin e Tetovës ne futboll mes Shkëndisë dhe ne takimin e basketbollit mes Shkupit dhe Lirisë .
Gjate takimit ne pallatin e sportit “Family Aerodrome” tifozët e Mzt Shkup hodhën objekte ne drejtim te pankines se Lirisë dhe ofenduan nga kombësia dhe feja basketbollistet e ekipit kundërshtar .Brohoritjet e tyre ofenduese ishin shqiptar i vdekur është shqiptar i mire, Maqedonia e pastër dhe dhoma gazi për shqiptaret .
“ Jo nuk mundem te qëndroj me këtu brohorisnin tifozët maqedonas, jo nuk mundem shqiptar te shikoj, te pimë alkool dhe me pas te rrahim shqiptaret jashtë. Kur organizatoret e takimit nuk arritën te largonin tifozët nga tribunat arbitrit qe gjykonin këtë takim u detyruan te ndërprisnin sfidën.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Incident racist në Maqedoni: Shqiptari i vdekur është shqiptar i mirë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi