Programe Forum - Welcome
Grabitja me vrasje në argjendari, 50 të shoqëruar në policinë e Tiranës People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Grabitja me vrasje në argjendari, 50 të shoqëruar në policinë e Tiranës

Shko poshtë

Grabitja me vrasje në argjendari, 50 të shoqëruar në policinë e Tiranës Empty Grabitja me vrasje në argjendari, 50 të shoqëruar në policinë e Tiranës

Mesazh nga Master prej Sat Oct 22, 2011 9:48 am


TIRANE – Lajmifundit – Një numër prej 50 personash janë shoqëruar nga policia e Tiranës në lidhje me hetimet që po kryhen për grabitjen e rëndë me pasojë vdekjen në argjendarinë e shtetasit Rrapo Sinanaj në Tiranë mbrëmjen e djeshme.
Sipas njofimeve nga policia mësohet se viktima është qëlluar me tre plumba ndërsa rastësia e ka çuar në skenën e ngjarjes pasi argjendaria ishte në pronësi të vajzës së tij.
Sipas njoftimeve policore, mësohet se numri më i madh i të shoqëruarve janë persona kontigjent kriminal në vjedhje dhe grabitje por jo të lidhur direkt me ngjarjen nga ndonjë dëshmi a provë.
Shtetasi Rrapo Sinanaj, 62 vjeç, mbeti i vdekur në vend si pasojë e tre të shtënave me pistoletë, në ambientet e argjendarisë. Autori i cili ka patur si maskë një shall që i mbulonte gjysmën e fytyrës, është konfrontuar me 62-vjeçarin Sinanaj, në momentin që ky i fundit ka tentuar të shtypë butonin e alarmit.
Nga fiksimi i vendit të ngjarjes dyshohet se mes 62-vjeçarit dhe autorit ka patur fillimisht konfrontim fizik. Grabitësit i është zbuluar fytyra gjatë kësaj përleshjeje dhe ka qëlluar 3 herë me pistoletën që mbante në dorë duke e lënë të vrarë Sinanajn.
Mungesa e filmimeve të kamerës së sigurisë e cila rastësisht kishte qenë jashtë funksionit ka bërë që hetuesit të mos kenë të fiksuar skemën e vrasjes. Nga dëshmitë e personave që kanë parë lëvizjet para dhe pas krimit, autori mësohet të jetë në moshë të re dhe me trup të imët. Ngritja e profilit të autorit ka bërë që hetuesit të kenë dyshime të arsyeshme që ai të jetë përdorues droge.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Grabitja me vrasje në argjendari, 50 të shoqëruar në policinë e Tiranës Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi