Programe Forum - Welcome
Facebook ruan edhe fotot e fshira, rrezikon gjobë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Facebook ruan edhe fotot e fshira, rrezikon gjobë

Shko poshtë

Facebook ruan edhe fotot e fshira, rrezikon gjobë Empty Facebook ruan edhe fotot e fshira, rrezikon gjobë

Mesazh nga Master prej Sat Oct 22, 2011 9:49 am


Për fshirjen e të dhënave nga Facebook nuk mjafton më vetëm një klikim. Rrjeti social më i famshëm në botë, rrezikon një gjobë prej 100 mijë euro, pasi Max Schrems, një student 24 vjeçar denoncon se 1200 faqe me informacione të tij personale janë ruajtur nga sajti.
Në korrik djali kishte kërkuar një CD ku të përfshiheshin të gjithë të dhënat e regjistruara nga sajti dhe kishte marrë një surprizë të madhe, ku fshin fotot, miqësitë e anulluara dhe të gjitha faqet e tij të tre viteve, rreth 1200 faqe.
Një zëdhënës i komisariatit të policisë irlandeze konfirmoi se policia po heton lidhur me rastin e Schrems, pasi nëse Facebook ka ndërhyrë në faqe, rrezikon një gjobë prej 100 mijë euro.
Ndërkaq rrjeti social mbrohet duke thënë se ka plotësuar thjesht kërkesat e një përdoruesi.
Por për këtë nuk është dakort Max i cili shprehet për ruajtjen e informacioneve të mbledhura, të cilat nëse do të zbulohen do të dëmtonin reputacionin e tij madje do e pengonin të gjende edhe një punë dosido.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Facebook ruan edhe fotot e fshira, rrezikon gjobë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi